Rodzaje kosmetykow

Rodzaje kosmetyków

Na półkach drogerii czy w Internecie – nieważne gdzie robicie zakupy, dostępnych rodzajów kosmetyków jest mnóstwo. Czym się różnią? Które są najlepsze? W jakiej kolejności je stosować? Wszystko po kolei:

Krem

Stanowi podstawę pielęgnacji twarzy. Jest to najszersza grupa – może mieć działanie nawilżające, odżywcze, natłuszczające, ochronne lub regulujące. Różnią się ze względu na konsystencję – , stężenie składników aktywnych – mogą być delikatne lub bardzo intensywnie działające.

Balsam

Balsamy charakteryzują się małą lepkością – szybko się wchłaniają. Ich głównym celem jest uzupełnienie luk w barierze hydrolipidowej naszej skóry. Częściej spotykane są balsamy dedykowane do pielęgnacji ciała – tych niewolno używać na twarzy! Mogą być zbyt „ciężkie”, co może wywołać negatywne efekty (wypryski, zapchane pory itp.)

Masło, olejek

Masła i olejki to najtłustsza forma kosmetyku, najczęściej dedykowana dla skóry bardzo suchej. Masełka, jak choćby Sacha Butter, mają formę stałą, przypominającą konsystencją zwyczajne masło. Jednak pod wpływem temperatury naszego ciała, gdy aplikujemy masełko dłońmi, zmienia się ono w olejek. Są one dedykowane skórze bardzo suchej lub przesuszonej, ale chwalą je sobie też osoby z cerą normalną i tłustą. Nie mają efektu „zapychania”. Natomiast odradzamy używanie go codziennie. Nasza skóra każdego dnia produkuje lipidy odpowiedzialne za natłuszczenie – nawilżenie. Gdy natłuszczamy skórę masełkiem lub olejkiem, skóra „czyta informację”: jest dość tłusto, nie trzeba produkować lipidów.

Masła i olejki są wskazane najbardziej w okresie zimowym, kiedy skóra jest przesuszona i koniecznie potrzebne jest jej wsparcie w postaci tłustych preparatów. Masełka i oleje tworzą na skórze barierę, która wspiera naturalną barierę hydrolipidową – pomaga chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi, ale także przed utratą wody.

Serum, esencja

Serum ma za zadanie dostarczyć skórze skoncentrowanych składników aktywnych. Działa znacznie silniej od kremów, ponieważ taka jest jego istota – wzmacnia i intensyfikuje pielęgnację. Konsystencja serum jest zawsze lekka, płynna lub żelowa. Ze względu na wysokie stężenie składników aktywnych, serum można stosować co drugi, a nawet co trzeci dzień – to także odróżnia je od kremu. Nie osłabi to efektów jego stosowania. Serum powinno być stosowane przed kremem, ponieważ jest lżejsze. My zalecamy odczekać około 10-15 min między serum a kremem.

#dottoreradzi

Poniżej przedstawiamy Wam propozycję kuracji – w odpowiedniej kolejności – dla osób z cerą wymagającą odżywienia, poprawy kolorytu oraz odmłodzenia.

Rano

  • City essence – serum w formie mgiełki. Nie tylko zawiera cenne dla skóry minerały, ale również nawilża, odżywia i wzmacnia działanie składników aktywnych zawartych w później stosowanych kosmetykach.
  • C-flush serum – serum z witaminą C, czyli lekki zastrzyk energii dla skóry z samego rana. Działa odżywczo, przeciwzmarszczkowo i zapewnia ochronę antyoksydacyjną.
  • City SUN – czyli lekki, nawilżający krem stworzony z myślą o osobach świadomych i żyjących szybko. Zapewnia ochronę przed UVA i UVB, ale także przed światłem niebieskim emitowanym przez ekrany urządzeń elektrycznych.

Wieczorem

  • City essence – serum w formie mgiełki. Nie tylko zawiera cenne dla skóry minerały, ale również nawilża, odżywia i wzmacnia działanie składników aktywnych zawartych w później stosowanych kosmetykach.
  • City eye cream – krem pod oczy łączący w sobie działanie ochronne, nawilżające, odżywcze, przeciwzmarszczkowe i wyrównujące koloryt. Ze względu na wrażliwość skóry pod oczami przypominamy: kremy pod oczy delikatnie wklepujemy, nie smarujemy.
  • Novo 8% – krem na noc z 8% stężeniem kwasu glikolowego. Działa przeciwzmarszczkowo, poprawia gęstość skóry. Kwas pobudza odnowę mikrokomórkową, co wpływa na odmłodzony, odświeżony wygląd.
  • Retino – dedykowany na noc krem z retinolem, czyli jednym z najlepszych składników aktywnych stosowanych w kuracjach anti-aging.

Jeśli potrzebujecie rady w dobraniu kuracji dostosowanej do potrzeb Waszej skóry, napiszcie do nas! Pomożemy! Oczywiście kurację koniecznie poprzedzamy starannym oczyszczeniem skóry. O tym więcej znajdziecie w artykule 5 kroków idealnego oczyszczania.

Nie Komentarze

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto