Oczyszczanie wodorowe

Oczyszczanie wodorowe w gabinecie kosmetycznym

Zabieg oczyszczania wodorowego należy do grupy tzw. zabiegów bankietowych. Polega na wprowadzeniu w głąb skóry mikroskopijnych cząsteczek wodoru, który dogłębnie oczyszcza skórę, usuwa toksyny i wolne rodniki. Jest to zabieg oczyszczania skóry twarzy, szyi i dekoltu, a jego efekty zauważalne są niemalże od razu. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny.

Poznaj zalety i dowiedz się więcej na temat oczyszczania wodorowego!

Zabieg oczyszczania wodorowego w gabinecie kosmetycznym

Zabiegi kosmetyczne na twarz, szyję i dekolt wykonywane w salonie kosmetycznym przez kosmetologa w znaczący sposób wpływają na skórę. Wodorowe oczyszczanie twarzy wykonywane regularnie przynosi wiele korzyści.

Zabieg oczyszczania wodorowego to jedna z najnowszych metod głębokiego oczyszczania skóry twarzy, szyi i dekoltu w gabinecie kosmetycznym. Podczas zabiegu wprowadzane są w głąb skóry mikroskopijne cząsteczki aktywnego wodoru. Cząsteczki te oczyszczają komórki skóry oraz neutralizują działanie wolnych rodników, które są jedną z przyczyn przedwczesnego starzenia się skóry. Dodatkowo wodorowe oczyszczanie twarzy jest zabiegiem pielęgnującym, skutecznie nawilża i odżywia skórę. 

Zabieg polecany jest głównie skórze zanieczyszczonej, zmęczonej, przesuszonej, odwodnionej i mało jędrnej. Skóra po zabiegu wygląda świeżo, jest napięta i odświeżona. Oczyszczanie twarzy sprawdzi się również u osób z zaskórnikami, stanami zapalnymi oraz przebarwieniami i szarym, ziemistym kolorytem. Jest to zabieg, który znacząco poprawia kondycję i wygląd skóry kobiet i mężczyzn w każdym wieku.

Głębokie oczyszczanie porów

Wodór jest w stanie doskonale oczyścić pory z zanieczyszczeń. Doskonale usunie różne zanieczyszczenia m. in. nadmiar sebum, martwe komórki naskórka, zanieczyszczenia atmosferyczne, które mogą zatykać pory i prowadzić do powstawania zaskórników i wyprysków. Zabieg oczyszczania wodorowego zmniejsza stany zapalne, wygładza zmarszczki, minimalizuje rozmiar porów i wyrównuje koloryt skóry.

Nawilżenie i odżywienie

Aplikowane podczas zabiegu składniki aktywne w postaci lotionów, serum i ampułek bardzo dobrze nawilżą i odżywią skórę. Dodatkowo zabieg może być wykonywany w procedurze łączonej z mezoterapią bezigłową czy infuzja tlenową, które to dodatkowo zwiększa wchłanianie składników aktywnych. Stosowane regularnie hamują procesy starzenia się, niwelują objawy trądziku, działają odmładzająco. Skóra bezpośrednio po zabiegu jest nawilżona, odżywiona, koloryt jest wyrównany. Zabieg bardzo dobrze sprawdzi się w pielęgnacji wrażliwej skóry.

Neutralizacja wolnych rodników

Aplikowane podczas zabiegu mikroskopijne cząsteczki wodoru wnikają głęboko w skórę i neutralizują działanie wolnych rodników tlenowych. Mają one wpływ na skórę, zaburzają jej równowagę i powodują przedwczesne starzenie się skóry. Warto jest wzbogacić również zabieg o antyoksydanty tj. kwas ferulowy, witaminę C, astaksantynę. Stosowane podczas jednej procedury wzmocnią działanie antyoksydacyjne. 

Poprawa jakości i kondycji skóry twarzy

Skóra bezpośrednio po zabiegu oczyszczania wodorowego jest miękka, gładka, dogłębnie oczyszczona. Prawidłowe oczyszczanie usuwa nadmiar zalegającego naskórka, sebum i zanieczyszczeń sprawiając, że skóra w ciągu dnia jest pełna blasku i promienna. Zabieg idealnie sprawdzi się jako zabieg bankietowy, gdy potrzebujemy szybkiego odżywienia przed wyjściem na imprezę.

Wodorowe oczyszczanie twarzy – krok po kroku

Zabieg oczyszczania wodorowego może być wykonywany w gabinecie kosmetycznym przez cały rok. Bardzo dobrze sprawdzi się jako zabieg bankietowy. 

Zabieg w salonie kosmetycznym można wykonać praktycznie u każdej osoby, z każdym typem cery, nawet wrażliwej. Świetnie sprawdza się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. 

Wodorowe oczyszczanie twarzy wykorzystuje działanie elektrolizy. Wieloetapowo oczyszcza skórę, regeneruje ją. Zabieg najczęściej składa się z kilku etapów. 

  • Działanie wodoru na skórę i neutralizacja wolnych rodników. Podczas zabiegu kosmetolog wykorzystuje działanie głowicy emitującej impulsy elektryczne, które tworzą w błonie komórkowej naszej skóry mikrokanały. Nimi generowany wodór dociera do głębokich warstw naszej skóry. Cząsteczki wodoru są bardzo małe i z łatwością wnikają w przestrzeń międzykomórkową i łączą się z wolnymi rodnikami. Następuje neutralizacja wolnych rodników, przyspieszających procesy starzenia się skóry. 
  • Złuszczanie martwego naskórka i prawidłowe oczyszczanie skóry. Zabieg hydrabrazji złuszczy martwy naskórek, oczyści pory skórne, usunie nadmiar sebum oraz przygotuje skórę do głębszej penetracji i wchłaniania składników aktywnych aplikowanych w kolejnych krokach zabiegu. 
  • Aplikacja składników aktywnych. Zabieg można łączyć z wieloma innymi procedurami zabiegowymi takimi jak mezoterapia bezigłowa, ultradźwięki, infuzja tlenowa. Metody te umożliwiają głębsze i szybsze wnikanie składników aktywnych w głąb skóry. 
  • Zakończenie zabiegu maską terapeutyczną. Maska kończy zabieg. Łagodzi podrażnienie i sprawia, że skóra ma piękne wykończenie. 

Ilość zabiegów w serii uwarunkowana jest stanem faktycznym skóry, jej wyglądem i kondycją. Najczęściej wykonuje się 4-6 zabiegów co 2-4 tygodnie. 

Zabieg jest skuteczną metodą przygotowującą do procedur łączonych i mocniejszych zabiegów kosmetycznych. 

Wskazania

Wodorowe oczyszczanie twarzy to zabieg bankietowy na twarz. 

Do najważniejszych wskazań do zabiegu wymienić można:

  • cerę szarą, zmęczoną, suchą, pozbawioną blasku,
  • skórę z oznakami starzenia tj. zmarszczki
  • skóra zanieczyszczona, wymagająca dogłębnego oczyszczenia i nawilżenia
  • skóra narażona na działanie zanieczyszczonego środowiska, wolnych rodników,
  • zaskórniki, nadmierna produkcja sebum, rozszerzone pory
  • profilaktyka anti-aging.

Procedury łączone

Zabieg oczyszczania wodorowego idealnie sprawdzi się jako terapia łączona z innymi zabiegami kosmetycznymi na twarz. W zależności od potrzeb można łączyć je z różnymi zabiegami kosmetycznymi na twarz.

Oczyszczanie wodorowe + peeling chemiczny

Etap złuszczania martwego naskórka może być uzupełniony o działania AHA kwasów. Takie połączenie stosujemy w celu zwiększenia oczyszczania twarzy i poprawy wchłaniania składników aktywnych. Odpowiednio złuszczony naskórek nie stanowi bariery dla lepszej penetracji składników wgłąb skóry. W przypadku skóry zanieczyszczonej, z trądzikiem jest to szczególnie ważne. 

Oczyszczanie wodorowe + mezoterapia bezigłowa

Ultradźwięki przyspieszają wprowadzanie składników aktywnych. Wykazują również działanie odmładzające, ponieważ pobudzają metabolizm skóry oraz usuwają szkodliwe produkty przemiany materii. Dzięki temu poprawiają efektywność wykonywanych zabiegów. 

Oczyszczanie wodorowe + infuzja tlenowa

Pierwszym krokiem zabiegu jest oczyszczanie wodorowe. Następnie wykonuje się infuzję tlenową. Może ona pobudzać skórę do mocniejszej regeneracji, nawilżać, liftingować. Dodatkowo składniki aktywne wprowadzane wgłąb skóry przy pomocy tlenu pod ciśnieniem, przynoszą dodatkowe korzyści. Skóra jest nawilżona, odżywiona, uczucie świeżości utrzymuje się przez długi czas. 

Zainteresował Cię zabieg wodorowego oczyszczania twarzy? Sprawdź na mapie gabinetów rekomendowanych, gdzie wykonasz zabieg oczyszczania wodorowego w Twoim mieście. 

Nie Komentarze

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto