Linia City

Pielęgnacja anti-pollution

W dzisiejszych czasach pielęgnacja anti-pollution to konieczność. W środowisku miejskim skóra jest narażona na wpływ wielu szkodliwych substancji. Smog, zanieczyszczenia powietrza, spaliny, klimatyzacja i ogrzewanie znacząco pogarszają kondycję cery. Odpowiedzią na ten problem jest linia kremów ochronnych City. Kosmetyki zabezpieczają
skórę przed niekorzystnymi warunkami życia w mieście. Podstawowym składnikiem aktywnym jest filtrat uzyskany dzięki dobroczynnej fermentacji. Produkty z linii City działają antysmogowo – i nie tylko. Dodatkowo nawilżają i odżywiają cerę, redukują zmarszczki oraz wyrównują koloryt.

Dottore city night kompozycja 1

Miasto, zanieczyszczenia i sucha skóra

O zanieczyszczeniu powietrza mówi się głośno – i to nie bez powodu. To jeden z największych problemów cywilizacyjnych naszych czasów. Jego skutki są odczuwalne w każdej sferze życia. W okolicach miejskich powietrze jest szczególnie mocno przesycone spalinami i innymi zanieczyszczeniami powstałymi wskutek działalności człowieka. Codzienna ekspozycja na smog, ogrzewanie i klimatyzację oddziałuje na nasze zdrowie i samopoczucie na wielu poziomach. Nie pozostaje także bez wpływu na kondycję skóry. 

Efektem przebywania w zanieczyszczonym środowisku jest sucha, odwodniona cera i przyspieszone oznaki starzenia. Na szczęście można podjąć konkretne działania ochronne. Możliwe jest także przywrócenie lepszej kondycji skórze, która już doświadczyła szkodliwego wpływu miejskich czynników.

Dottore city3
Dottore city

Linia City jest przeznaczona dla osób, które:

  • prowadzą miejski, aktywny tryb życia;
  • przebywają w klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach;
  • są narażone na kontakt ze smogiem i zanieczyszczeniami atmosferycznymi;
  • mają skórę suchą i odwodnioną;
  • doświadczają uczucie ściągnięcia skóry twarzy;
  • mają przesuszoną skórę i worki pod oczami;
  • chcą przeciwdziałać konsekwencjom zanieczyszczenia środowiska

Pielęgnacja suchej skóry twarzy

Kompleksowa pielęgnacja suchej skóry z linią City obejmuje krem ochronny na dzień, krem ochronny na noc, krem pod oczy oraz esencję do stosowania w dowolnym momencie dnia. Dzięki takiej kuracji skóra jest nawilżona i odżywiona. Staje się rozświetlona i pełna blasku, poprawia się jej jędrność i elastyczność. 

Głównym składnikiem aktywnym linii City jest Filtrat Fermentacyjny Galactomyces.

Dottore city2
Dottore city day kompozycja 1

Dobroczynna fermentacja – co to znaczy?

Kremy ochronne z linii zawierają Filtrat Fermentacyjny Galactomyces. To on odpowiada za efekt intensywnego nawilżenia przy jednoczesnym działaniu przeciwzmarszczkowym i odżywczym.

Sekret tego składnika tkwi w procesie fermentacji. W jego wyniku powstają minerały, aminokwasy i witaminy. Elementy te są podstawą zdrowia i prawidłowego funkcjonowania skóry. Wykorzystywanie fermentacji w kosmetologii pozwala uzyskiwać dobrze przyswajalne substancje aktywne i ekstraktory. 

Niezwykle istotny jest dobór odpowiednich substratów oraz mikroorganizmu do przebiegu fermentacji. Umożliwia to uzyskanie związku o odpowiedniej aktywności. Do fermentacji na potrzeby linii City został wybrany Galactomyces – specjalny gatunek drożdży. Filtrat Fermentacyjny Galactomyces powstrzymuje procesy melanogenezy oraz wykazuje silną aktywność antyoksydacyjną.

Anti-pollution i nie tylko – poznaj moc składników aktywnych City

Kompleks nawilzajacy city

Kompleks nawilżający

W jego skład wchodzi m.in. mocznik, seryna, trehaloza, squaleny, kwas hialuronowy, pullulan. To grupa substancji, które chronią skórę przed odwodnieniem. Kompleks zawarty w dziennym kremie ochronnym do twarzy pozwala na zachowanie odpowiedniego poziomu wody w górnych warstwach skóry. Składnik ten ma kluczowe znaczenie w procesie poprawy elastyczności i sprężystości naskórka.

Kompleks prorewitalizujacy

Kompleks prorewitalizujący

Połączenie kwasów owocowych w kremie ochronnym do twarzy na noc. Kompleks składa się z kwasu migdałowego, glikolowego, mlekowego, winowego, cytrynowego i szikimowego. Składnik powoduje bardzo delikatne, drobnopłatowe złuszczanie warstwy rogowej naskórka. Jest ono niezauważalne i łagodne dzięki zastosowaniu niskiego stężenia kwasów w połączeniu z wysokim pH. Nie towarzyszy mu podrażnienie ani zwiększona tkliwość skóry.

Proteolityczny

Kompleks proteolityczny

Łączy 5 enzymów roślinnych. Substancje pochodzą z marakui, trzciny cukrowej, cytryny, ananasa i winogrona. To sposób na uzupełnienie działania kwasów owocowych wchodzących w skład kremu ochronnego do twarzy na noc.

Eyeseryl

Bioaktywne tetrapeptydy

Składniki ochronnego kremu pod oczy z linii City. Dzięki swoim właściwościom zmniejszają cienie i obrzęki pod oczami. Działają skutecznie, precyzyjnie i długotrwale.