Wyświetlono 1–12 produktów z 27

Wpływ wolnych rodników tlenowych na skórę jest znany. Przez nadmiar wolnych rodników tlenowych proces starzenia się skóry zachodzi przedwcześnie. Skóra traci blask, jędrność i elastyczność. Powstają zmarszczki mimiczne i inne uszkodzenia w strukturach DNA komórek skóry, które mogą być przyczyną powstawania nowotworów i winnych chorób skórnych. 

Warto jest w codziennej pielęgnacji zastosować odpowiednią pielęgnację, tak aby zapobiegać ich powstawaniu w skórze. Niezbędne do tego są antyoksydanty. Składniki aktywne, które zapobiegają powstawaniu reaktywnych form tlenu i niwelują działanie stresu oksydacyjnego. 

Antyoksydanty tj. witamina C, kwas ferulowy, koenzym Q10 skutecznie radzą sobie z przedwczesnymi procesami starzenia się skóry i pozytywnie wpływają na skórę. Niwelują uszkodzenia i przywracają równowagę bariery hydrolipidowej. Wyrównują koloryt, niwelują przebarwienia i dodają blasku skórze. Zmniejszają pierwsze zmarszczki mimiczne. 

Oprócz stosowania antyoksydantów w pielęgnacji kremami i kosmetykami dottore warto zwrócić uwagę na dietę. Powinna być bogata w warzywa i owoce, które mają dużą zawartość przeciwutleniaczy. Zaliczyć możemy do nich jagody, morele, szpinak, produkty pełnoziarniste, warzywa strączkowe i orzechy. 

Czym są wolne rodniki tlenowe i jaki jest ich wpływ na skórę?

Za powstawanie wolnych rodników tlenowych w naszym organizmie i skórze odpowiada promieniowanie UV, stres, zanieczyszczone środowisko, zła dieta. 

Wolne rodniki to reaktywne formy tlenu. Są one niezbędne w naszym organizmie i skórze i uczestniczą w wielu procesach fizjologicznych. Wolne rodniki tlenowe wpływają na wiele procesów zachodzących w organizmie i skórze. Są odpowiedzialne m.in. za przedwczesne starzenie się skóry, niszczą równowagę bariery hydrolipidowej. Wywołują stany zapalne naskórka, co w konsekwencji prowadzi do zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Dodatkowo nadmiar wolnych rodników niszczą kolagen, elastynę i GAG. 

Popularne i skuteczne antyoksydanty

Antyoksydanty skutecznie chronią skórę przed powstawaniem wolnych rodników tlenowych. Hamują przedwczesny proces starzenia się skóry, powstawanie przebarwień i zmarszczek mimicznych. 

Do najbardziej znanych antyoksydantów zaliczyć możemy witaminę C. Jest ona silnym przeciwutleniaczem. Skutecznie niweluje stan zapalny i stres oksydacyjny w skórze. 

Kwas ferulowy, który w postaci nanoemulsji może wniknąć głęboko w struktury naskórka i zabezpieczać ją przed czynnikami zewnętrznymi i działaniem wolnych rodników. 

Warto jest również stosować kremy z filtrem SPF chroniące przed przedwczesnym starzeniem się skóry spowodowanym czynnikami zewnętrznymi. Stosowanie fotoprotekcji skutecznie hamuje działanie wolnych rodników.