Wyświetlono all 3 produkty

Fotoprotekcja to ochrona skóry przed działaniem promieniowania słonecznego. Jest to szereg czynności, które mogą zabezpieczyć skórę przed niekorzystnym opalaniem się. Możemy do niej zaliczyć noszenie ubrań z filtrem UV lub kapelusza ochronnego na głowę, zakładanie okularów przeciwsłonecznych oraz stosowanie odpowiednich kremów do twarzy SPF. Istotne jest również unikanie kontaktu ze słońcem w czasie jego największej aktywności, czyli w godzinach południowych. Warto jest zrezygnować wtedy z nadmiernego przybywania na słońcu.

Odpowiednia fotoprotekcja jest kluczowa w prewencji przeciwstarzeniowej skóry twarzy. To właśnie promieniowanie UV oraz Blue Light są czynnikami powodującymi przedwczesne starzenie się skóry. Powstają nieestetyczne zmarszczki, naskórek robi się gruby, występują przebarwienia i plamy barwnikowe.

Stosowanie kremów do twarzy z filtrem przeciwsłonecznym SPF skutecznie chroni skórę przed promieniowanie słonecznym. Powinno być nieodłącznym elementem codziennej pielęgnacji skóry twarzy przez cały rok.

Po co stosować krem z SPF do twarzy?

Bardzo ważnym elementem fotoprotekcji jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych na twarz.

Zapobiega to przedwczesnemu starzeniu się skóry spowodowanym fotostarzeniem, oparzeniom słonecznym, chroni skórę przed działaniem wolnych rodników.

Dbając o wygląd swojej skóry powinniśmy używać kremów do twarzy z filtrem SPF przez cały rok. Dzięki temu zapewnimy ochronę przeciwsłoneczną i będziemy dbać o wygląd skóry.

Krem ochronny SPF do twarzy może stanowić samodzielny produkt pielęgnacyjny lub być nakładany na każdy inny krem pielęgnacyjny. Warto jest zachować odpowiedni czas pomiędzy aplikacją dwóch kosmetyków.

Jakie są rodzaje filtrów przeciwsłonecznych?

Filtry przeciwsłoneczne stosowane w kremach SPF do twarzy dzielą się na dwa rodzaje.

  • Filtry fizyczne (mineralne), których zadaniem jest odbijanie promieni UV od skóry twarzy.
  • Filtry chemiczne, które pochłaniają promieniowanie z powierzchni naskórka i zmieniają je w ciepło.

Wybierając krem z filtrem UV w codziennej pielęgnacji warto jest zwrócić uwagę, by posiadał on wysoką ochronę i szerokie spektrum działania. Wybór powinien paść na krem z filtrem UV A i UV B.

Warto jest zwrócić uwagę na produkty z oznaczeniem SPF30 i SPF50. Im wyższa wartość SPF tym wydłuża się czas, który możemy spędzić na słońcu, bez ryzyka podrażnienia.

Należy również pamiętać, że żaden krem z filtrem UV nie daje pełnej ochrony przeciwsłonecznej.