Wyświetlono 1–12 produktów z 15

Ochrona przed zanieczyszczeniami. Spaliny, smog, klimatyzacja mają negatywny wpływ na kondycję skóry, sprawiają, że jest przesuszona, pozbawiona blasku, zmęczona. Jak zapewnić skórze ukojenie i ochronić ją przed niekorzystnym wpływem środowiska? Priorytetem jest tutaj codzienna pielęgnacja.

City to linia kosmetyków powstałych w trosce o jak najlepszą ochronę skóry przed zanieczyszczeniami powietrza. Wyselekcjonowane składniki oraz wykorzystanie dobroczynnego procesu fermentacji stanowią gwarancję skuteczności. Kremy działają nawilżająco, kojąco i odżywczo, sprawiają, że skóra jest pełna blasku, wygląda pięknie i młodo, a uczucie nieprzyjemnego ściągnięcia znika. Linia City w szczególności zalecana jest dla osób aktywnych, żyjących w mieście, pracujących w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Czym jest smog? Jak wpływa na kondycję skóry?

Smog to mieszanina związków chemicznych, przede wszystkim metali ciężkich, na przykład takich, jak nikiel, ołów, kadm i innych. W smogu znajdują się także pyły PM 2,5, które są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Pyły PM 2,5 są około 50 razy mniejsze od porów skóry, a to sprawia, że bez najmniejszych problemów wnikają w barierę lipidową i przenikają do najgłębszych warstw skóry. Skutkuje to złą kondycją cery. Co więcej, w smogu znajdują się także węglowodory wielopierścieniowe, które mają właściwości rakotwórcze.

Ochrona antysmogowa – dlaczego jest ważna?

Jakie są skutki działania smogu? Wśród najistotniejszych wymienić możemy takie, jak:

  1. utrata jędrności i elastyczności,
  2. zmarszczki,
  3. zaczerwienienie i podrażnienie skóry,
  4. matowa, zmęczona, szara skóra,
  5. zaczerwienienia i stany zapalne,
  6. zmiany trądzikowe,
  7. występowanie teleangiektazji,
  8. przesuszenie skóry.

Niezmiernie ważne jest stosowanie kosmetyków antysmogowych, między innymi kremów i emulsji. Kosmetyki przeznaczone do stosowania w dzień ochronią naszą skórę przed niekorzystnymi czynnikami, przeznaczone do stosowania w nocy zregenerują skórę i zneutralizują skutki działania smogu oraz innych zanieczyszczeń.

Skuteczna ochrona cery przed smogiem

Nasz krem zapewnia Twojej skórze niezbędną ochronę przed smogiem, kurzem i innymi szkodliwymi cząsteczkami znajdującymi się w powietrzu. Jest łatwy w stosowaniu i nie pozostawia śladów.

Kremy antysmogowe do twarzy

Jeśli szukasz niesamowitego kremu do twarzy, który nie tylko pomoże ochronić Twoją skórę przed smogiem, ale także sprawi, że będzie ona zdrowa i nawilżona, to musisz wypróbować linię kremów antysmogowych do twarzy Dottore! Ten krem kosmetyczny został specjalnie zaprojektowany, aby wyciągać zanieczyszczenia z Twojej skóry i jednocześnie zatrzymywać wilgoć, dzięki czemu Twoja skóra będzie wyglądała na odświeżoną i ożywioną.