Wyświetlono all 10 produktów

Masz skórę tłustą, mieszaną? A może zmagasz się z takimi niedoskonałościami, jak trądzik lub nierównomierny koloryt? Prawidłowa pielęgnacja, w tym dobrze dobrany krem, to droga do poprawy kondycji cery. Ważne, by wybrany produkt zawierał odpowiednie do Twojej skóry składniki aktywne, na przykład kwas glikolowy. Kwas glikolowy powoduje drobnopłatkowe złuszczanie nadmiaru naskórka. Dzięki temu skóra jest gładka, miękka, a składniki aktywne przenikają do głębszych warstw.

Kwas glikolowy ‒ co to za składnik aktywny?

Kwas glikolowy to rodzaj kwasu alfa-hydroksylowego (AHA). Ów kwas jest pozyskiwany z trzciny cukrowej, choć może być też produkowany syntetycznie. Niewielka struktura cząsteczkowa kwasu glikolowego sprawia, że może on łatwo przenikać do warstw skóry, a to zwiększa jego skuteczność. Właśnie dlatego, ów składnik aktywny występuje w składzie różnych kosmeceutyków, między innymi w kremach dottore.

Dla kogo kremy i kosmetyki z kwasem glikolowym będą najlepszym wyborem?

Produkty z kwasem glikolowym sprawdzą się w przypadku osób, które zmagają się z takimi niedoskonałościami, jak drobne bruzdy, zmarszczki, plamy pigmentacyjne czy blizny potrądzikowe. Dzięki właściwościom złuszczającym, kwas glikolowy jest w stanie odnowić powierzchniową warstwę skóry, co prowadzi do jej wygładzenia i lepszego kolorytu. Omawiana substancja sprawdzi się także w przypadku osób mających skórę tłustą, z tendencją do trądziku. Kwas pomaga odblokować pory i zmniejsza stan zapalny. Kosmeceutyki z kwasem glikolowym są też dobrym wyborem w przypadku skóry, suchej, szarej, zmęczonej.

Wyjątkowe kremy z kwasem glikolowym dla Ciebie w Dottore

Dzięki wykorzystaniu kwasu glikolowego, kremy dottore delikatnie złuszczają skórę, pomagają pozbyć się martwych komórek, które mogą zapychać pory i powodować trądzik. Ponadto, działanie kwasu sprawia, że skóra jest gładka, elastyczna, odmłodzona. W naszej ofercie dostępne są kremy na noc z 8 lub 12% kwasem glikolowym. Krem będzie doskonałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji.

Specjalistyczny krem z kwasem glikolowym. Kup online

Zakupy w sieci stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Nic w tym dziwnego. Wybrany produkt można zakupić w kilka sekund, o każdej porze dnia i nocy, bez wychodzenia z domu. Wszystkie kosmeceutyki dottore, w tym te z kwasem glikolowym możesz zakupić online. Wystarczy kilka kliknięć. Zadbaliśmy o komplet informacji przy każdym produkcie, intuicyjny proces zakupowy, bezpieczne płatności i oczywiście szybką dostawę.