Wyświetlono 1–12 produkty z 34

Cera wrażliwa wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Przyczyny skóry wrażliwej mogą być różne. Wpływ na uwrażliwienie skóry może zaczynać się w genetyce. Genetyka może wpływać na zmniejszenie szczelności bariery hydrolipidowej, zwiększenie TEWL w naskórku, przez co skóra może być bardziej wrażliwa i podatna na podrażnienia. 

U osób z zaburzoną barierą hydrolipidową najczęściej możemy mówić o skórze wrażliwej. Nieszczelna bariera hydrolipidowa może powodować łatwiejsze przenikanie czynników drażniących, alergenów i drobnoustrojów. Do czynników środowiskowych, które mogą podrażniać cerę wrażliwą możemy zaliczyć warunki atmosferyczne, zanieczyszczenie powietrza, smog, promieniowanie UV, klimatyzację. Dodatkowo wymienione czynniki mogą wywoływać stan zapalny, indukować stres oksydacyjny w skórze wrażliwej. 

Warto pamiętać o odpowiednich kremach i kosmetykach do pielęgnacji cery naczynkowej i cery wrażliwej. Odpowiednio dobrane kosmetyki niwelują objawy skóry wrażliwej tj. podrażnienia, zaczerwienienie skóry. 

Jak dbać o cerę wrażliwą?

Wiatr, zimno, stres, niewłaściwe kremy i kosmetyki mogą podrażniać delikatną cerę wrażliwą. Podstawą pielęgnacji cery wrażliwej jest odpowiednie nawilżanie, regeneracja i działanie przeciw podrażnieniom i zaczerwienieniom skóry. Pamiętaj, aby używać delikatnych składników. Dobierając kremy i kosmetyki do pielęgnacji skóry wrażliwej warto wybierać produkty dedykowane tej cerze. 

Składniki dedykowane pielęgnacji cery wrażliwej

W pielęgnacji skóry wrażliwej pamiętaj, aby używać składniki aktywnych, które będą odbudowywały barierę ochronną skóry, niwelowały zaczerwienienia, ściągnięcia, świąd i inne objawy skóry wrażliwej. 

Alantoina – nawilża, odżywia, regeneruję zaczerwienioną twarz. Pomaga dbać o cerę naczynkową. Dodatkowo pomaga nawilżyć skórę, niweluje świąd i podrażnienia. 

Ceramidy – hamują ucieczkę wody z naskórka, regenerują barierę ochronną skóry, niwelują pieczenie. 

Warto zwrócić uwagę również na kremy i kosmetyki z aloesem, mocznikiem, Boswellią Serrata, pantenolem.