Linia NMF xpress

Nawilżenie skóry

Kompleksowa pielęgnacja kosmetykami z linii NMF zwiększa nawilżenie, nawodnienie i elastyczność skóry. Kompozycje skutecznych składników aktywnych poprawiają kondycję suchej i bardzo suchej skóry twarzy. Zapewniają wielopoziomową stymulację nawilżenia. Zawarte w składzie produktów molekuły liposomalnej wody lodowcowej uwalniają działanie w głębokich warstwach naskórka. Produkty NMF są przeznaczone dla osób, które pragną odbudować barierę hydrolipidową i utrzymać jej prawidłowe funkcje. Kosmetyki do pielęgnacji domowej oraz profesjonalny zabieg NMF xpress likwidują uczucie ściągnięcia i dyskomfortu związane z suchością skóry. Zapobiegają także podrażnieniom i uszkodzeniom naskórka pod wpływem czynników środowiskowych.

Dottore nmf xpress cream kompozycja 2

Wskazania i efekty

Kosmetyki i zabieg z linii NMF są przeznaczone dla osób, które zauważają u siebie:

 • skórę suchą, przesuszoną i odwodnioną;
 • obniżoną elastyczność skóry;
 • cerę szorstką w dotyku i matową;
 • barierę ochronną skóry zniszczoną przez czynniki atmosferyczne (np. wiatr, słońce, mróz);
 • genetyczną suchość skóry;
 • potrzebę nawilżenia delikatnej skóry wokół oczu;
 • cienie, obrzęki i worki pod oczami;
 • potrzebę wzmocnienia i odbudowy płaszcza hydrolipidowego skóry.

Kompleksowa pielęgnacja skóry kosmetykami nawilżającymi z linii NMF sprawia, że:

 • skóra jest głęboko nawilżona, bez uczucia powierzchownej tłustości;
 • elastyczność skóry ulega poprawie;
 • warstwa hydrolipidowa skóry zostaje odbudowana i wzmocniona;
 • cienie, obrzęki i worki pod oczami są zredukowane.

Wielopoziomowa stymulacja nawilżenia skóry w gabinecie kosmetycznym

Pięcioetapowy zabieg na twarz, szyję i dekolt głęboko nawilża skórę oraz normalizuje proces rogowacenia naskórka. Składniki aktywne poprawiają uwodnienie i elastyczność skóry. Efekt nawilżenia jest natychmiastowy i długotrwały. Stało się to możliwe dzięki połączeniu bogatego kompleksu substancji aktywnych ze specjalistycznymi metodami dostarczania ich w głąb skóry.

Zabieg NMF xpress to istotny element pielęgnacji suchej skóry. Kuracja zabiegowa wykonywana jest wyłącznie w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, klinikach medycyny estetycznej i SPA.

Skóra sucha i skóra odwodniona

Te dwa pojęcia bywają ze sobą mylone mimo różnicy znaczeń. Skóra sucha jest jednym z podstawowych typów cer. Natomiast skóra odwodniona to stan, który może wystąpić u osób ze skórą każdego typu. Zarówno suchość, jak i odwodnienie cery uwidoczniają się w podobny sposób, choć mają różne źródła. Przyczyny suchej skóry są związane z zaburzeniem pracy gruczołów łojowych. Powstaje zbyt mała ilość sebum, przez co równowaga hydrolipidowa jest zachwiana. Z kolei przyczyną odwodnienia skóry jest niedobór wody w organizmie. Skóra jako ostatnia przyjmuje wszystkie niezbędne substancje, a w przypadku deficytów jako pierwsza oddaje swoje zapasy. Dlatego właśnie niedobór wody jest na skórze tak wyraźnie widoczny.

Dottore kuracja nawilzajaca kompozycja 1

NMF, bariera hydrolipidowa skóry – co to znaczy?

Nazwa linii ma związek z budową i funkcjami skóry twarzy i ciała. Do zadań naskórka należy m.in. utrzymywanie właściwego poziomu nawilżenia głębszych warstw skóry. Jest to możliwe dzięki mieszaninie naturalnych związków nawilżających, które znajdują się w warstwie rogowej naskórka. Mieszanina ta zwana jest naturalnym czynnikiem nawilżającym, z ang. natural moisturizing factor – w skrócie NMF. Naturalny czynnik nawilżający jest istotnym składnikiem bariery hydrolipidowej, czyli warstwy ochronnej skóry.

Uszkodzona bariera hydrolipidowa powoduje, że skóra jest bardziej narażona na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, np. warunków atmosferycznych czy środków chemicznych. Problemem staje się także utrata wody z naskórka (TEWL). Zaburzenie funkcji ochronnej skóry to stan wymagający szybkiej i skutecznej reakcji. Na szczęście można odbudować barierę hydrolipidową. W tym celu należy przede wszystkim sięgnąć po dobry krem nawilżający do twarzy. Niezbędnym dopełnieniem pielęgnacji suchej skóry twarzy jest krem nawilżający pod oczy i na powieki. Kondycję skóry i bariery hydrolipidowej poprawi także głęboko nawilżający zabieg na twarz, szyję i dekolt. Natomiast skórę całego ciała warto chronić np. za pomocą masła do masażu bogatego w cenne oleje roślinne.

Linia kosmetyków NMF jest kompleksową propozycją dla skóry suchej, bardzo suchej i odwodnionej. To rozwiązanie problemu zaburzonej bariery hydrolipidowej.

Liposomalna woda z lodowca – aktywne nawilżanie

Za efekt aktywnego, głębokiego nawilżenia skóry za pomocą kosmetyków NMF odpowiedzialna jest przede wszystkim liposomalna woda z lodowca. Krystalicznie czyste jednostki wody zamknięte są w liposomach, czyli mikroskopijnych cząsteczkach tłuszczowych. Cząsteczki te transportują wodę lodowcową w głąb naskórka i dopiero tam uwalniają całe spektrum działania. Pozwala to na stymulację nawilżenia i nawodnienia skóry nie tylko w sposób powierzchniowy, ale także wielopoziomowo.

Badania wykonane na grupie probantek ze skórą suchą i bardzo suchą potwierdziły, że stosowanie produktów z liposomalną wodą lodowcową znacznie zwiększa poziom nawilżenia skóry. 100% probantek potwierdziło uspokojenie i odświeżenie skóry oraz uczucie przyjemnego chłodzenia naskórka. Trwałą poprawę nawilżenia skóry zadeklarowało 85% badanych.

Woda lodowcowa

Pozostałe składniki aktywne linii NMF

Oprócz liposomalnej wody z lodowca w skład receptur kosmetyków NMF wchodzą:

Kompleks nawilzajacy city

Kompleks nawilżający

Grupa substancji zapewniających optymalne nawilżenie górnych warstw skóry. Tworzy molekularną siatkę, która niczym film ochronny ogranicza parowanie wody. Pozwala zachować elastyczność i sprężystość warstwy rogowej.

Shea butter

Masło Shea

Działa na skórę regenerująco i odżywczo. Skutecznie zapobiega powtórnemu wystąpieniu objawów przesuszenia i podrażnienia skóry.

Polisacharydy

Polisacharydy

Przeciwdziałają nadmiernej utracie wody (TEWL). Wzmacniają właściwości bariery ochronnej, działają przeciwutleniająco. Dodatkowo napinają skórę i wypełniają zmarszczki.

Eyeseryl

Eyeseryl

Bioaktywny tetrapeptyd zawarty w nawilżającym kremie pod oczy i na powieki. Zmniejsza cienie i obrzęki pod oczami. Wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe.

Ceramidy

Ceramidy

Elementy budulcowe warstwy rogowej naskórka. Utrzymują właściwy poziom nawilżenia i nawodnienia skóry, współtworzą barierę hydrolipidową, pomagają utrzymać elastyczność naskórka. Przeciwdziałają nadmiernemu złuszczaniu martwych komórek oraz spowalniają pojawienie się pierwszych oznak starzenia. Są dostarczane skórze podczas zabiegu NMF xpress.