Składniki

Wybierając krem, serum, bądź inny kosmeceutyk, należy dokładnie przeanalizować skład. Koncentracja i rodzaj składników aktywnych mają kluczowe znaczenie ‒ to właśnie od nich uzależnione są efekty stosowania kosmetyku. Konkretne substancje odpowiadają za nawilżenie, inne za seboregulację, redukcję oznak starzenia, przebarwień, rumienia. W kosmeceutykach dottore znajdziesz wyselekcjonowane składniki aktywne dedykowanie różnym niedoskonałościom skórnym.

Efekty stosowania kremu, serum, żelu oczyszczającego uzależnione są zawartych w składzie produktu substancji aktywnych. W zależności od rodzaju i funkcji produktu natkniemy się składniki o różnym działaniu. Niektóre z substancji stymulują produkcję kolagenu i elastyny, co prowadzi do poprawy elastyczności skóry i redukcji zmarszczek. Inne składniki aktywne odpowiadają za nawilżanie, wygładzanie, oczyszczanie, czy też łagodzenie stanów zapalnych.

Wybór substancji aktywnych zależy od indywidualnych potrzeb skóry, a także od funkcji produktu. Może to być kwas hialuronowy, który jest znany ze swoich właściwości nawilżających. Inną, popularną substancją jest Retinol, czyli  forma witaminy A, która jest bardzo skuteczna w walce z oznakami starzenia. Kolejne, ważne substancje to: antyoksydanty, które chronią skórę przed wolnymi rodnikami niacynamid, czyli forma witaminy B3, która umożliwia redukcję zaczerwienienia i regulację produkcji sebum. Peptydy natomiast stymulują produkcję kolagenu, co przekłada się na większą elastyczność skóry i redukcję zmarszczek.

Dla skóry suchej, wybieraj produkty z mocnymi składnikami nawilżającymi, jak kwas hialuronowy czy gliceryna. Skóra tłusta będzie korzystała z lekkich formuł z zawartością kwasów AHA/BHA, które pomagają kontrolować wydzielanie sebum. Skóra wrażliwa potrzebuje delikatnej pielęgnacji, dlatego unikaj potencjalnie drażniących substancji.

Kosmeceutyki dottore zawierają wyselekcjonowane składniki aktywne. Dzięki temu zapewniają skórze wszystko to, co najlepsze. W naszych produktach znajdziecie takie składniki, jak peptydy, retinol, ceramidy, ektoina, kofeina, kwas migdałowy, kwas ferulowy i wiele innych. Wszystkie nasze produkty kupisz online. Bez wychodzenia z domu ‒ szybko i przyjemnie.