Linia City SUN

City sun 03

Miejska ochrona przeciwsłoneczna

Kremy przeciwsłoneczne z linii City SUN zapewniają ochronę skóry przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych. Zabezpieczają przed promieniowaniem UV, światłem niebieskim Blue Light, wolnymi rodnikami i wysoką temperaturą. Zostały opracowane z myślą o osobach, które dostrzegają konieczność codziennej, całorocznej fotoprotekcji. Stosowanie kremu z filtrem do twarzy i mleczka z filtrem do ciała pomaga spełnić potrzeby skóry narażonej na wymagające warunki życia w mieście.
Substancje aktywne w recepturach linii City SUN działają synergistycznie. Wzajemnie wzmacniając swoje działanie, zapewniają ochronę w szerokim spektrum promieniowania: UVA, UVB i Blue Light. Dodatkowo odżywiają skórę podrażnioną i wysuszoną.
Dottore city sun body kompozycja 1

Kosmetyki z filtrem SPF z linii City SUN – dla kogo?

Krem ochronny do twarzy z filtrem SPF 50+ i mleczko ochronne do ciała z filtrem SPF 30 zostały stworzone dla osób, które:

  • prowadzą aktywny, miejski tryb życia;
  • są świadome wpływu promieniowania UVA, UVB i Blue Light na skórę;
  • dostrzegają konieczność stosowania codziennej ochrony przeciwsłonecznej;
  • pracują przed monitorami oraz używają smartfonów i tabletów;
  • pragną zachować młody i zdrowy wygląd skóry;
  • zauważają potrzebę nawilżenia skóry.

Produkty z linii City SUN

Szukasz zestawu kosmetyków z filtrem do letniej pielęgnacji skóry? Przeglądaj nasze aktualności i bądź na bieżąco z ofertą sezonową!
Linia city sun

Fotoprotekcja – ochrona przed promieniowaniem UV i Blue Light

System filtrów SPF w City SUN i City SUN BODY oparty jest na czterech związkach chemicznych. Dzięki temu zapewniamy skórze bardzo wysoką i wysoką ochronę przed promieniami słonecznymi i światłem niebieskim.

Promieniowanie UVA

Fale UVA są zawsze tak samo silne, niezależnie od pory roku i pogody. To jedna z przyczyn, dla których całoroczna fotoprotekcja jest koniecznością. Ten rodzaj promieniowania odpowiada za fotostarzenie. Wywołuje opaleniznę natychmiastową, nie powoduje oparzeń, ale wnika głęboko w skórę. Może być bardzo szkodliwy dla komórkowego DNA.

Promieniowanie UVB

Fale UVB zapewniają trwalszą opaleniznę opóźnioną. Umożliwiają wytwarzanie się witaminy D, jednak mogą także wywoływać oparzenia naskórka i stany zapalne. Powodują uszkodzenia komórek skóry.

Światło niebieskie Blue Light

Promieniowanie Blue Light jest emitowane przez ekrany LED – na przykład te w smartfonach, komputerach czy tabletach. Fale światła niebieskiego penetrują skórę głębiej niż promieniowanie UV. Generują tyle wolnych rodników, ile połączone fale UVA i UVB. Promieniowanie Blue Light skraca żywotność i proliferację fibroblastów, zmniejszając jędrność skóry. Osłabia barierę naskórkową i powoduje przebarwienia pozapalne. Może wywoływać uszkodzenia DNA oraz przedwczesne starzenie się skóry.

Fotoprotekcja z mleczkiem City SUN BODY i kremem przeciwsłonecznym City SUN to ochrona przed szkodliwym wpływem wszystkich trzech rodzajów promieniowania: UVA, UVB oraz Blue Light.

Jak stosować mleczko i krem z filtrem?

Lekki krem z filtrem do twarzy to niezbędny element porannej pielęgnacji. City SUN należy nakładać na dokładnie oczyszczoną skórę, po innych kosmetykach pielęgnacyjnych. Mleczko z filtrem City SUN BODY stosujemy na nieosłonięte ubraniem partie ciała. Dla najlepszej fotoprotekcji warto ponawiać aplikację kosmetyków przeciwsłonecznych wielokrotnie w ciągu dnia, szczególnie po kontakcie z wodą.

Żaden preparat z filtrem SPF nie zapewnia pełnej ochrony przed promieniowaniem UV. Dlatego zaleca się unikanie słońca, zwłaszcza w godzinach południowych, oraz wielogodzinnego opalania się.

Składniki aktywne mleczka i kremu z filtrem SPF

Ektoina

Ektoina

Chroni błony komórkowe przed niekorzystnymi warunkami środowiskowymi (UV, przegrzanie, odwodnienie). Działa silnie nawilżająco.

Kompleks antyoksydacyjny city

Kompleks antyoksydacyjny City

Witamina E, winogrona, ginkgo biloba, yerba mate – eliminuje nadmiar wolnych rodników. Przeciwdziała stresowi oksydacyjnemu.

Kompleks nawilzajacy city

Kompleks nawilżający City

Naturalna roślinna substancja aktywna, przeznaczona dla skóry odwodnionej lub suchej. Przyciąga wilgoć i wiąże ją w naskórku. Wbudowuje się w warstwę rogową, uszczelniając ją i ograniczając TEWL (przeznaskórkową utratę wody).

Ekstrakt z paczkow porzeczki francuskiej

Ekstrakt z pączków porzeczki francuskiej

Silny antyoksydant, który poprawia koloryt skóry oraz jej elastyczność i miękkość. Dzięki jego właściwościom mleczko ochronne zabezpiecza skórę przed światłem niebieskim Blue Light.

Woda kokosowa

Woda kokosowa

Nawilża i odżywia komórki skóry. Działa przeciwstarzeniowo i rewitalizująco. Przywraca skórze właściwe pH.

Olej arganowy

Olej arganowy

Naturalny filtr chroniący przed promieniowaniem UV. Wykazuje właściwości nawilżające.

Niacynamid

Niacynamid

Wzmacnia odporność skóry na promieniowanie UV i Blue Light. Łagodzi podrażnienia i rumień powstały pod wpływem promieni słonecznych.