Linia rossatore

Kompleksowa pielęgnacja

Wrażliwa skóra naczynkowa i z trądzikiem różowatym wymaga delikatnej, precyzyjnej pielęgnacji. Właśnie dlatego linia rossatore bazuje na połączeniu adaptogenów, kompleksu prorewitalizującego i składników łagodzących. Pozwala to osiągnąć spektakularny efekt redukcji rumienia i stanów zapalnych bez podrażnienia skóry. Dzięki zabiegowi rossatore xpress i pielęgnacji domowej zaczerwienienie na twarzy zmniejsza się. Widoczność teleangiektazji i objawy trądzika różowatego ulegają znacznej redukcji. Naczynia krwionośne są wzmocnione, bardziej odporne na czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Cera zostaje doskonale odżywiona.

Kompleksowa pielęgnacja cery naczynkowej polega na łączeniu serii zabiegów rossatore xpress z regularnym stosowaniem kremu na dzień, kremu na noc, peelingu i maski rossatore.

Dottore rossatore blur effect kompozycja 2

Wskazania

Linia rossatore jest przeznaczona dla osób o skórze naczynkowej, wrażliwej i z tendencją do trądzika różowatego. Do głównych wskazań pielęgnacyjnych należą:

  • reaktywność skóry – powracające zaczerwienienie na twarzy, wzmagające się pod wpływem temperatury, emocji, stresu, wysiłku;
  • rumień utrwalony – silne, stale występujące zaczerwienie;
  • teleangiektazje – rozszerzone naczynka widoczne płytko pod skórą;
  • trądzik różowaty – przewlekła choroba skóry, której towarzyszą zmiany zapalne, krostki i grudki w obrębie rumienia i teleangiektazji;
  • wysokie uwrażliwienie skóry, uczucie ściągnięcia i pieczenia.

Zabieg kosmetyczny do skóry naczyniowej i z tendencją do trądzika różowatego

Rossatore xpress obniża nadreaktywność skóry. Jednocześnie poprawia jej koloryt i działa przeciwzapalnie. Odbudowuje naruszoną barierę hydrolipidową, dzięki czemu naczynia krwionośne stają się mniej kruche. Zaczerwienienie na twarzy ulega redukcji, a objawy trądzika różowatego zostają złagodzone.

Zabieg jest wykonywany wyłącznie w gabinecie kosmetycznym. Po dokładnym oczyszczeniu twarzy, szyi i dekoltu na skórę nakładany jest wzmacniający peeling. Preparat stymuluje produkcję ceramidów, uelastycznia skórę, wyrównuje jej koloryt i zwiększa przenikanie składników aktywnych. Następnie aplikowane jest adaptogenne serum z cytryńcem chińskim i niacynamidem. Ma ono działanie przeciwzaskórnikowe, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Dodatkowo nawilża, neutralizuje wolne rodniki i łagodzi podrażnienia. Kolejnym etapem jest przeciwzapalna maska, która wspiera redukcję zmian skórnych o charakterze trądzika różowatego. Kuracja zabiegowa wykańczana jest odżywczym kremem wyciszającym.

Zabieg można wykonywać niezależnie od pory roku. Najlepsze efekty przynosi w połączeniu z systematyczną pielęgnacją domową za pomocą kosmetyków z linii rossatore. Po serii zabiegów rumień jest zmniejszony, naczynia krwionośne ulegają wzmocnieniu, a zmiany zapalne zostają znacznie wyciszone.

Adaptogeny i inne składniki aktywne

Adaptogeny to substancje roślinne, które wpływają na uodpornienie organizmu na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych. Rośliny adaptogenne to takie, które mają normalizujący wpływ na ludzki ustrój. Nie blokują jego normalnych funkcji i nie powodują nadstymulacji. Działają antyoksydacyjnie, stymulują układ immunologiczny i procesy pamięciowe. Rośliny adaptogenne polepszają koncentrację, nastrój i samopoczucie. Stosowane są także w kosmetyce jako substancje zwiększające odporność naczynek i wspierające redukcję zaczerwienienia na twarzy. Stanowią składniki kosmeceutyków wspierających leczenie trądzika różowatego.

Do adaptogenów zalicza się m.in. żeń-szeń, różeniec górski i cytryniec chiński. Ten ostatni jest istotnym składnikiem kosmetyków z linii rossatore.

Cytryniec chinski

Cytryniec chiński

Adaptogen bogaty w witaminy i minerały. Zwiększa zdolności przystosowawcze skóry. Jest silnym środkiem przeciwzapalnym. Redukuje zaczerwienienie na twarzy, wyrównuje koloryt skóry. Uelastycznia włókna białkowe. Zapobiega czopowaniu ujść gruczołów łojowych. Działa silnie odżywczo.

Kompleks prorewitalizujacy

Kompleks prorewitalizujący

Kompozycja kwasów owocowych, powodująca delikatne, drobnopłatkowe złuszczanie. Nie powoduje podrażnień.

Nawilzajacy film molekularny

Nawilżający film molekularny

Właściwości złuszczające łączy z nawilżaniem i odżywianiem skóry. Odbudowuje barierę hydrolipidową. Zapobiega przeznaskórkowej utracie wody, zmniejsza kruchość naczynek.

Kwas szikimowy

Kwas szikimowy

Wykazuje właściwości przeciwzapalne, zwęża ujścia gruczołów łojowych, ma wpływ na regulację wydzielania sebum. Poprawia stan bariery hydrolipidowej. Przeciwdziała przebarwieniom, opóźnia procesy starzenia skóry.