Showing all 6 Products

W składzie kosmeceutyków znajdują się różnego typu substancje aktywne. Jedną z popularniejszych i najbardziej docenianych jest kwas migdałowy. Kwas migdałowy znany jest z właściwości złuszczających, które pomagają odświeżyć i ożywić cerę. Wspomniana substancja stymulacje złuszczanie martwych komórek, doceniana jest w leczeniu trądziku, redukcji przebarwień i oznak starzenia. W linii dottore nie mogło zabraknąć kosmeceutyków z kwasem migdałowym.

Kwas migdałowy – co to za składnik aktywny?

Kwas migdałowy to rodzaj kwasu alfa-hydroksylowego (AHA), który występuje w gorzkich migdałach, a także w pestkach wiśni i moreli. Ów kwas został odkryty przez J. W. Walker i V. K. Krieble w 1909 roku. Dziś cieszy się dużą popularnością.

Kwas migdałowy jest delikatniejszy od innych kwasów AHA, takich jak kwas glikolowy czy kwas mlekowy, co czyni go odpowiednim dla osób o wrażliwej skórze, która może być podatna na podrażnienia. Podobnie jak inne kwasy AHA, kwas może zwiększać wrażliwość skóry na słońce, ważne więc, aby stosować ochronę przeciwsłoneczną podczas korzystania z produktów zawierających ten składnik.

Dla kogo kremy i kosmetyki z kwasem migdałowym będą najlepszym wyborem?

Kosmetyki z kwasem migdałowym są odpowiednie dla wielu typów skóry, w szczególności jednak sprawdzą się w przypadku osób ze skórą wrażliwą lub problematyczną. Kwas migdałowy, będący delikatniejszym kwasem alfa-hydroksylowym (AHA), jest dobrym wyborem dla osób o skórze wrażliwej, które mogą mieć trudności z tolerowaniem mocniejszych kwasów. Kosmeceutyki z kwasem migdałowym sprawdzą się w przypadku takich niedoskonałości skóry, jak trądzik, zaskórniki czy rozszerzone pory. Kwas migdałowy odświeży skórę, zredukuje plamy pigmentacyjne i poprawi ogólny koloryt skóry.

Omawiana substancja, podobnie jak inne kwasy AHA, może zwiększyć wrażliwość skóry na słońce, dlatego konieczne jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej.

Wyjątkowe kremy z kwasem migdałowym dla Ciebie w Dottore

Poszukujesz skutecznej, a jednocześnie łagodnej pielęgnacji skóry? Kremy z kwasem migdałowym mogą być wyjątkowym rozwiązaniem dla Ciebie. Kosmeceutyki dottore to delikatność w działaniu i zauważalne efekty.

Proponujemy kremy na dzień i na noc. Taki zestaw to gwarancja kompleksowej pielęgnacji skóry, przez 24 godziny na dobę. Krem na dzień nie tylko nawilży i odżywi skórę, ale też ochroni ją przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Kosmetyki z kwasem migdałowym. Kup online

Już dziś kup online wyjątkowe kosmeceutyki dottore i zapewnij swojej skórze to, co najlepsze. Dzięki możliwości zakupów online oszczędzasz czas i energię, a wybrane produkty możesz kupić o każdej porze dnia i nocy. W dottore dbamy nie tylko o jakość kosmeceutyków, ale także o to, by proces zakupowy był intuicyjny, a produkty szybko trafiły pod wskazany adres. W razie problemów z wyborem kremu bądź innego kosmeceutyku, zapewniamy wsparcie naszych specjalistów. Udanych zakupów!