Wyświetlono 1–12 produktów z 51

Pielęgnacja męskiej skóry powinna być wykonywana regularnie i odpowiednio do jej potrzeb. Na początku warto jest określić jaki typ cery męskiej. Tylko wtedy będziesz w stanie dobrać odpowiednie produkty i kosmetyki do twarzy dla mężczyzn. 

Bazą męskiej pielęgnacji powinny być 3 kroki: odpowiednie oczyszczanie, nawilżanie i łagodzenie podrażnień oraz ochrona przeciwsłoneczna SPF. Dobrane w ten sposób kosmetyki pozwolą utrzymać męską skórę w dobrej kondycji. Męska skóra jest grubsza od skóry kobiet. Ma grubszą warstwę rogową dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na odświeżanie skóry, nawilżanie jej i dbanie o jej odpowiednią kondycję. 

Męska skóra narażona jest na wiele czynników, które mogą powodować podrażnienia, a co za tym idzie powstawanie rumienia, często wyprysków i zmian o charakterze zapalnym. Warto jest stosować męskie kosmetyki, które będą działały przeciwzapalanie, nawilżały i chroniły skórę. Tylko odpowiednio nawilżona skóra może wyglądać promiennie, mieć odpowiedni blask. 

Kosmetyki do twarzy dla mężczyzn

Do codziennej pielęgnacji męskiej skóry powinniśmy używać żelu i płynu oczyszczającego. Tylko odpowiednio oczyszczona skóra może w kolejnych krokach pielęgnacyjnych chłonąć składniki aktywne. Dobrze dobrany żel do mycia twarzy usunie zanieczyszczenia z męskiej skóry. 

Kolejnym produktem do twarzy dla mężczyzn powinny być kremy nawilżające, energetyzujące, wyrównujące koloryt. Odpowiednio nawilżona męska skóra ma ładniejszy koloryt, jest napięta i elastyczna. 

Żeby zapobiegać przedwczesnym procesom starzenia, należy wybierać męskie kosmetyki z antyoksydantami (np. wit C, kwas ferulowy) oraz ze składnikami przeciwstarzeniowymi (retinol, kwas glikolowy, peptydy).

Sposób na podrażnioną skórę twarzy mężczyzn

Podczas wyboru kosmetyków do pielęgnacji męskiej skóry warto zwrócić uwagę na produkty łagodzące podrażnioną skórę np. po goleniu. To, w jaki sposób pielęgnujesz skórę podczas golenia ma znaczący wpływ na jej stan i kondycję. Nigdy nie usuwaj zarostu na sucho. Kosmetyki do pielęgnacji i golenia zapewnią skórze ochronę przed ostrzem maszynki. Po goleniu również nie zapomnij o męskich kosmetykach łagodzących podrażnienia oraz przywracających równowagę i nawilżenie w skórze. Odpowiednie balsamy i kremy do twarzy dla mężczyzn skutecznie przywrócą jej kondycję.