Linia ferulic

Kosmetyki bogate w nowoczesne składniki

Bogactwo antyoksydantów i skuteczność zwiększona dzięki nanotechnologii – oto siła linii ferulic. Kosmetyki z kwasem ferulowym, koenzymem Q10 i innymi przeciwutleniaczami redukują objawy stresu oksydacyjnego. Poprawiają elastyczność i koloryt skóry, zmniejszają oznaki starzenia, wzmacniają warstwę hydrolipidową, zapobiegają reakcjom zapalnym. Dzięki takiej pielęgnacji komórki skóry są zabezpieczone przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Zabieg z kwasem ferulowym i astaksantyną odbudowuje mikrobiom naskórka oraz pozostawia cerę jędrną i pełną blasku. Codzienne stosowanie kremu z kwasem ferulowym umożliwia znaczną poprawę kondycji skóry.
Dottore ferulic antiox cream kompozycja 2

Wskazania i efekty pielęgnacyjne

Linia ferulic xpress jest przeznaczona dla osób, które potrzebują skutecznej kuracji antyoksydacyjnej. Zabieg kosmetyczny i krem do twarzy z przeciwutleniaczami przywraca skórze równowagę. Umożliwia to znaczną poprawę kondycji cery. Bogactwo antyoksydantów chroni komórki skóry przed stresem oksydacyjnym. Preparaty zabiegowe i krem do pielęgnacji domowej są odpowiednie dla kobiet i dla mężczyzn. Sprawdzą się w przypadku skóry każdego typu.

Kuracja składająca się z zabiegu ferulic xpress i kremu ferulic antiox cream:

  • dostarcza skórze dobroczynnych przeciwutleniaczy;
  • zabezpiecza komórki skóry przed szkodliwym działaniem wolnych rodników;
  • redukuje widoczne na skórze objawy stresu oksydacyjnego;
  • przeciwdziała oznakom starzenia i fotostarzenia cery;
  • poprawia koloryt szarej, pozbawionej blasku skóry;
  • zmniejsza przebarwienia;
  • poprawia jędrność skóry;
  • pobudza regenerację i odbudowę skóry;
  • wspiera mikrobiom skóry.

Zabieg kosmetyczny i krem z kwasem ferulowym

Podstawowym składnikiem aktywnym linii ferulic jest kwas ferulowy. Ten silny przeciwutleniacz ma wszechstronne dobroczynne działanie. Przede wszystkim zwalcza wolne rodniki, których nadmiar prowadzi do stresu oksydacyjnego. Pobudzając syntezę kolagenu, poprawia jędrność skóry. Zapobiega przedwczesnym procesom starzenia, redukuje zmarszczki i przebarwienia oraz wyrównuje koloryt skóry. Wykazuje również właściwości przeciwzapalne i nawilżające. Dzięki zastosowanej w linii ferulic nanotechnologii substancja działa jeszcze skuteczniej.

Zabieg można wykonywać o każdej porze roku – bankietowo lub w serii. Kurację przeprowadza kosmetolog w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Aby wzmocnić i przedłużyć efekt zabiegu, warto stosować krem ferulic antiox cream w ramach codziennej pielęgnacji domowej.

Nanotechnologia – na czym polega?

W produktach z linii ferulic kwas ferulowy jest zamknięty w nanocząsteczkach. Dzięki temu znacznie lepiej wnika w skórę i działa na najgłębszym możliwym poziomie. Pozwala to zwiększyć ochronę komórek skóry przed wolnymi rodnikami. Nanotechnologia sprawia, że produkty z linii ferulic są jeszcze bardziej skuteczne.

Astaksantyna – królowa antyoksydantów

Właściwości tej substancji aktywnej są nie do przecenienia. Astaksantyna jest 54 razy silniejsza niż beta-karoten, 65 razy silniejsza niż witamina C oraz 500 razy bardziej aktywna niż witamina E i koenzym Q10. Sprawia, że skóra jest skutecznie chroniona przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki. Odgrywa istotną rolę w przeciwdziałaniu stresowi oksydacyjnemu, który prowadzi m.in. do przedwczesnego starzenia się skóry, powstawania zmarszczek i uszkodzeń DNA.

Astaksantyna jest składnikiem aktywnym dostarczanym skórze podczas zabiegu ferulic xpress.

Astaksantyna
Ferulic moc

Moc składników aktywnych

Linia ferulic to doskonały wybór dla osób, które szukają skutecznych kosmetyków z antyoksydantami. Preparaty zawierają łącznie aż 17 cennych składników aktywnych. Obok kwasu ferulowego i astaksantyny są to m.in. kwas mlekowy, koenzym Q10, olej z krokosza, witamina C, bakterie Lactobacillus, niacynamid, olej z borówki, glikozaminoglikany, likopen. Substancje o właściwościach antyoksydacyjnych współdziałają ze składnikami wzbogacającymi pielęgnację.

Dodatkową zaletą linii ferulowej jest zastosowanie upcyklingu podczas produkcji składników preparatów. Upcykling to metoda powtórnego przetwarzania surowców w substancje jeszcze cenniejsze niż te pierwotne. Składniki będące efektem tego ekologicznego procesu znajdują się zarówno w produktach zabiegowych, jak i w kremie ferulic antiox cream.