Wyświetlono 1–12 produkty z 34

Z wiekiem skóra traci jędrność, sprężystości i elastyczność. Produkcja kolagenu i elastyny w skórze drastycznie spada. Zaczynają powstawać zmarszczki i zmiany na skórze. Skóra staje się sucha, zmęczona, pozbawiona dawnego blasku. Proces starzenia się skóry postępuje stopniowo i robi się ona wiotka, szorstka i cienka. 

Starzenie się skóry może być spowodowane procesami wewnętrznymi tj. uwarunkowania genetyczne oraz zewnętrznymi. Powstawanie różnego rodzaju zmarszczek może przyspieszać stres i promieniowanie UV. Powodują one rozpad kolagenu i elastyny w skórze oraz indukują stan zapalny, który sprawia, że skóra jest mało odporna na czynniki drażniące.

Pielęgnacja cery dojrzałej i z oznakami starzenia powinna opierać się na kosmetykach i kremach przeciwzmarszczkowych, odmładzających i liftingujących. Najważniejsze działania podczas pielęgnacji cery dojrzałej to pobudzanie produkcji kolagenu i elastyny. Stosowanie kosmetyków dottore zawierających takie składniki aktywne jak retinol, różne rodzaje peptydów i antyoksydanty są bardzo dobrym rozwiązaniem dla skóry dojrzałej. 

Cerę dojrzałą należy również nawilżać i odżywiać. Warto jest stosować kosmetyków z ceramidami, kwasem hialuronowym i fitohormonami. Składniki nawilżające dają efekty poprawy wyglądu i struktury skóry. Skóra będzie elastyczna, napięta i jędrna. 

Jakie kosmetyki do cery dojrzałej wybrać?

Odpowiednio dobrane kosmetyki i kremy pozwalają opóźnić proces starzenia się skóry dojrzałej. Powinny one zawierać takie składniki aktywne tj. peptydy, retinol, kwas glikolowy, witaminę C, antyoksydanty, składniki nawilżające. 

Codzienny schemat pielęgnacyjny powinien składać się z oczyszczania, złuszczania, nawilżania, działania anti-aging i fotoprotekcji. 

Warto jest regularnie stosować złuszczanie przy użyciu delikatnych peelingów enzymatycznych. Usuną one zbędną warstwę rogową naskórka, sprawią, że składniki aktywne w dalszych krokach pielęgnacji będą się lepiej wchłaniały, a ich działanie będzie skuteczniejsze. 

Pamiętać należy również o odpowiednim nawilżaniu i odżywianiu cery dojrzałej. 

Peptydy do cery dojrzałej

Jednymi z najbardziej przebadanych składników aktywnych w pielęgnacji skóry dojrzałej są peptydy. Peptydy w kosmetyce znane są już od wielu lat. Peptydy mają działanie przeciwstarzeniowe. Biorą udział w wielu procesach fizjologicznych w skórze: mają wpływ na syntezę macierzy pozakomórkowej, regulują procesy pigmentacji, stymulują produkcję kolagenu i elastyny w skórze. Niwelują i zapobiegają powstawaniu różnego rodzaju zmarszczek. 

Warto jest stosować peptydy w kosmetyce ze względu na ich celowane działanie i małą cząsteczkę, dzięki której szybko penetrują w głąb skóry. Peptydy w kosmetykach działają skutecznie, niwelują zmarszczki, zwiększają ilość kolagenu i elastyny w skórze. Są idealnym rozwiązaniem dla cery dojrzałej.