Showing all 8 Products

Ektoina to produkowany przez kilkanaście gatunków bakterii aminokwas, który zalicza się do najintensywniej nawilżających substancji. Działanie ektoiny to między innymi redukcja świądu, złagodzone podrażnienia, zapobieganie procesom starzenia, zmniejszenie rumienia zapalnego, przyspieszona odbudowa naskórka po zabiegach leczniczych i estetycznych.

W naszej ofercie dostępne są kremy zawierające w składzie ektoinę. Kremy dedykowane są skórom suchym, z oznakami starzenia, jak również mieszanym, pomogą też uporać się z nieodpowiednim nawilżeniem, przebarwieniami, trądzikiem, zadziałają seboregulująco.

Ektoina ‒ co jeszcze warto wiedzieć?

Ektoina wytwarzana jest przez mikroorganizmy żyjące w skrajne niekorzystnych warunkach, na przykład w gejzerach. Cenne właściwości omawianego aminokwasu sprawiły, że pozyskanie ektoiny wyłącznie naturalnymi metodami okazało się niewystarczające. Właśnie dlatego opracowano nowoczesne metody produkcji. Produkcja odbywa się jednak we współpracy z mikroorganizmami. W 100% syntetyczne pozyskanie ektoiny nie jest możliwe.

Kremy z ektoiną

Jakich rezultatów można spodziewać się w przypadku włączenia do codziennej pielęgnacji kremów z ektoiną? Przede wszystkim są to:

  • zmniejszenie przeznaskórkowej utraty wody,
  • eliminacja procesów zapalnych indukowanych przez promieniowanie UV,
  • ochrona komórek Langerhansa.

Wszystko to sprawia, że skóra wygląda młodziej, a niedoskonałości zostają zredukowane.

Dobry krem z ektoiną

Szukasz produktu do pielęgnacji skóry, który sprawi, że Twoja rutyna urodowa wejdzie na wyższy poziom? Krem z ektoiną jest idealny dla Ciebie! Krem ten, wyprodukowany z wyjątkowych składników, pomaga odżywić i zrewitalizować Twoją skórę. Posiada również unikalną formułę, która pomaga chronić skórę przed szkodliwym działaniem środowiska. Ponadto wygodny dozownik z pompką ułatwia nałożenie idealnej ilości kremu na twarz.

Jeśli szukasz produktów do pielęgnacji skóry, które pomogą Ci uzyskać i utrzymać piękną, zdrową skórę, nie szukaj dalej niż krem City SUN BODY od Dottore!

Krem z ektoiną na atopowe zapalenie skóry

Krem od Dottore to idealny krem dla osób z atopowym zapaleniem skóry. Udowodniono, że przynosi ulgę i leczy suchą, popękaną skórę. Ten bogaty, luksusowy krem został wyprodukowany z wyjątkowych składników i nie zawiera substancji zapachowych ani parabenów. Idealnie nadaje się do stosowania na twarz i ciało, zapewniając długotrwałe nawilżenie, które pomaga łagodzić zaczerwienienia i podrażnienia.