Tetraizopalmitynian askorbylu witamina c jako skladnik zabiegu

Tetraizopalmitynian askorbylu – stabilna postać witaminy C jako składnik zabiegu kosmetycznego

Witamina C to substancja powszechnie znana. Jednak nie każdy wie, że ten dobroczynny składnik występuje w produktach kosmetycznych pod różnymi postaciami. Jedną z nich jest tetraizopalmitynian askorbylu. Poznaj zalety i zastosowanie stabilnej wit. C!

Witamina C – wszechstronny antyoksydant

Witaminy to związki chemiczne niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Umożliwiają prawidłowy przebieg wielu naturalnych procesów zachodzących w ciele. Odgrywają także kluczową rolę w utrzymywaniu dobrej kondycji skóry.

Witamina C ma niezwykle szerokie spektrum działania. To silny antyoksydant, który neutralizuje wolne rodniki i pomaga utrzymać równowagę komórkową. Dzięki zwalczaniu stresu oksydacyjnego zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry, poprawia koloryt, niweluje oznaki zmęczenia. Rozjaśnia skórę, regeneruje ją i wzmacnia. Uszczelnia naczynia krwionośne, dzięki czemu poprawia ukrwienie skóry. Do nieocenionych zalet witaminy C należy także udział w syntezie kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność skóry.

Poziom witamin uzupełniamy poprzez dietę, ale to nie wystarczy. Skóra potrzebuje dodatkowej dawki witamin, w tym wit. C. Składniki z pożywienia docierają do skóry na samym końcu, o ile całej rezerwy nie zużywają pozostałe organy. Nie bez znaczenia pozostaje też forma, w jakiej występuje dany związek. Sama witamina C ma kilka postaci, a każda z nich charakteryzuje się innymi właściwościami.

Tetraizopalmitynian askorbylu – co to takiego?

Spośród wszystkich rodzajów witaminy C tetraizopalmitynian askorbylu to postać najlepiej przyswajalna przez skórę. Ma to związek z olejową formułą, która wykazuje wysokie powinowactwo do warstwy lipidowej skóry. Jako składnik kosmetyków tetraizopalmitynian askorbylu (Tetrahexyldecyl Ascorbate) jest bardzo stabilny i niezwykle efektywny. Powoduje szereg korzystnych dla skóry rezultatów, a dodatkowo ułatwia przyswajanie innych substancji czynnych, takich jak kwas ferulowy. Zdolność do zwiększania biozgodności skutkuje addytywnym działaniem składników. Dzięki temu skuteczność kosmetyku i całego zabiegu, np. antyoksydacyjnego, jest znacznie wyższa.

Tetraizopalmitynian askorbylu jest estrową pochodną kwasu askorbinowego. W skórze przekształca się w biologicznie czynną witaminę C. W stężeniu 1–3% penetruje głęboko i działa znacznie dłużej niż podstawowa forma witaminy. Jest o wiele bardziej stabilny niż kwas L-askorbinowy. Rozpuszcza się w tłuszczach, co odróżnia go od pozostałych form wit. C.

Stosowanie kosmetyków z tetraizopalmitynianem askorbylu pozwala osiągnąć wyższe stężenie witaminy C w skórze niż dzięki doustnym suplementom diety wzbogaconym o ten składnik.

Co daje wit. C w postaci tetraizopalmitynianu askorbylu?

Zawartość tetraizopalmitynianu askorbylu w kosmetykach i zabiegach zapewnia wszystkie podstawowe zalety witaminy C – i nie tylko. Ta efektywna i stabilna postać witaminy jest szczególnie ceniona za zdolność do redukcji przebarwień i za działanie anti-aging. Nie podrażnia skóry i nie powoduje łuszczenia. Może być stosowana nawet na skórę wrażliwą, reagującą negatywnie na kwasową formę wit. C. Tetrahexyldecyl Ascorbate jest także bezpieczny w okresie ciąży i karmienia piersią.

Tetraizopalmitynian askorbylu – działanie na skórę

Do efektów pielęgnacyjnych osiąganych dzięki tetraizopalmitynianowi askorbylu należą:

 • neutralizacja wolnych rodników,
 • zwalczanie objawów stresu oksydacyjnego,
 • ochrona komórek skóry przed uszkodzeniami,
 • zwiększenie elastyczności i jędrności skóry poprzez syntezę kolagenu i elastyny,
 • przyspieszenie wytwarzania kwasu hialuronowego,
 • zwiększenie funkcji ochronnych skóry,
 • hamowanie powstawania przebarwień,
 • redukcja istniejących przebarwień,
 • rozjaśnienie i rozświetlenie kolorytu cery,
 • zwalczanie bakterii,
 • zmniejszenie przetłuszczania się włosów,
 • działanie przeciwtrądzikowe.

Tetraizopalmitynian askorbylu jako składnik zabiegu

Witamina C w postaci tetraizopalmitynianu askorbylu jest stosowana m.in. w produktach do zabiegów kosmetycznych. To silny przeciwutleniacz, więc znajduje zastosowanie w kosmetykach i zabiegach antyoksydacyjnych. Stanowi jeden z 17 składników aktywnych zabiegu ferulic xpress

Antyoksydacyjny zabieg z astaksantyną i kwasem ferulowym wyróżnia się zastosowaniem nanotechnologii. Nanoemulsja z kwasem ferulowym umożliwia precyzyjne działanie w głębszych warstwach skóry. Efektywność kwasu jest dodatkowo zwiększona dzięki zawartości tetraizopalmitynianu askorbylu.Ta stabilna postać wit. C znajduje się w składzie ferulic serum w stężeniu 3% i jest dostarczana do skóry podczas drugiego z czterech etapów zabiegu. Składnik ten zwiększa przyswajalność kwasu ferulowego wchodzącego w skład receptur produktów zabiegowych. Jest wysoce biodostępny. Przynosi maksymalne korzyści pielęgnacyjne wynikające z synergicznego działania substancji czynnych.

Zabieg ferulic xpress jest przeznaczony dla osób o skórze każdego typu. Pielęgnacja skóry z uwzględnieniem zabiegu ferulic xpress z tetraizopalmitynianem askorbylu pozwala:

 • dostarczyć skórze dużej ilości przeciwutleniaczy,
 • zabezpieczyć komórki skóry przed wolnymi rodnikami,
 • zredukować widoczne objawy stresu oksydacyjnego,
 • spowolnić przedwczesne procesy starzenia i zredukować oznaki fotostarzenia,
 • poprawić koloryt szarej skóry,
 • dodać cerze jędrności i blasku,
 • zmniejszyć przebarwienia,
 • zapobiegać powstawaniu nowych przebarwień,
 • pobudzić regenerację naskórka,
 • wzmocnić mikrobiom skóry.

Sprawdź mapę gabinetów, aby zapisać się na zabieg ferulic xpress z astaksantyną, kwasem ferulowym i tetraizopalmitynianem askorbylu.

Nie Komentarze

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto