Witamina c

Antyoksydacja jako element pielęgnacji skóry

W dzieciństwie lato kojarzyło się z wakacjami, beztroską. W dorosłym życiu pozostała nam namiastka wakacji – urlopy. Będąc na urlopie większość z nas omija laptopa i telefon szerokim łukiem, nie chce się martwić pracą, tylko zrelaksować i zregenerować. W tej beztrosce jednak nie możemy zapominać o swoim zdrowiu. Często to robimy – niezdrowe pyszności, siedzenie do późna, nieregularność… Dotyczy to również pielęgnacji naszej skóry.

Spróbuj sobie teraz odpowiedzieć:

  • Czy Twoja skóra została zabezpieczona przed latem?
  • Czy Twoja skóra po lecie jest zadbana?

Nasza skóra jest narządem wytrzymałym, z dużą zdolnością do regeneracji, ale potrzebuje trochę troski z naszej strony.

Od czego zacząć?

Zdecydowanie od ochrony! Wiele się mówi o antyoksydantach i antyoksydacyjnej ochronie skóry. A czy ktoś Wam kiedyś wytłumaczył, czym właściwie jest oksydacja?

Słowo „oksydacja” pochodzi od „oxygen” (eng. tlen), a oznacza utlenianie. To właśnie ona sprawia, że nadgryzione jabłko szybko ciemnieje. Każdy proces metaboliczny zachodzący w komórkach naszego organizmu wymaga tlenu. Wolne rodniki, czyli aktywne cząsteczki tlenu – atomy lub molekuły, które zostały bez pary, są swego rodzaju odpadem tych procesów. Naturalne jest dążenie tych rodników do zapewnienia sobie równowagi. W tym celu rozbijają inne cząsteczki, a tamte następne i następne, powodując falę zniszczeń na całej tkance, którą tworzą.

Przez oksydację się starzejemy. Dotyczy to zarówno oznak starzenia się na naszej skórze jak i malejącej sprawności umysłowej, której następstwem mogą być zaburzenia takie jak Alzhaimer, Parkinson itp. Dostarczenie organizmowi antyoksydantów z zewnątrz może w dużym stopniu zmniejszyć ryzyko zachorowania na te choroby, a także opóźnić proces starzenia się.

To co czasem zaskakuje to fakt, że zarówno oksydanty jak i antyoksydanty nasz organizm potrafi wytwarzać samodzielnie. W naturze jest przystosowany do zachowywania między nimi równowagi.  Niestety oksydantów jest coraz więcej niezależnie od nas. Przyczyną tego są zanieczyszczenia atmosferyczne, promienie słoneczne, dym papierosowy – czynniki, których nie jesteśmy stanie unikać. Warto w tym miejscu nadmienić, że szczególne znaczenie w procesie powstawania wolnych rodników mają promienie UVA. Dlatego tak ważne jest stosowanie kremów z filtrem! W tym kontekście jasne się staje, że antyoksydacyjna ochrona latem jest absolutną koniecznością, jeśli chcemy dbać o naszą skórę.

Wracając do początku. Zadaniem antyoksydantów jest usuwanie nadmiaru wolnych rodników z naszego organizmu. Jak to działa? Dostarczanie antyoksydantów polega na zapewnieniu wolnych elektronów, z którymi będą mogły się połączyć wolne rodniki, nie powodując zniszczeń w tkankach.

Antyoksydacja skóry

Bogactwem antyoksydantów są kolorowe warzywa i owoce. W rankingach najwyżej plasują się jeżyny, niewiele niżej orzechy włoskie – to jako ciekawostka. Jednak jeśli chodzi o antyoksydację skóry, sprawa jest trudna. Dlaczego? Skóra jako organ jest najmniej „doceniana” przez nasz organizm. Odwodnienie w pierwszej kolejności widać właśnie na skórze. Dlaczego? Ponieważ, gdy w organizmie brakuje wody, najpierw odbiera ją skórze. To samo działa w drugą stronę. Kiedy odbudowujemy zapasy wody w organizmie, do skóry zostanie ona dostarczona na samym końcu, kiedy wszystkie inne narządy zostaną zaspokojone.
Z antyoksydantami jest podobnie. Dlatego tak cenione są produkty do pielęgnacji skóry twarzy zawierające antyoksydanty. Krem dostarcza antyoksydanty bezpośrednio skórze, wspierając ją w działaniach opóźniających starzenie się.

#dottoreradzi

Najczęściej polecanym antyoksydantem jest witamina C i to właśnie jej poświęciliśmy linię naszych kosmetyków C-flush.
Kuracja C-flush to precyzyjnie ukierunkowane kosmetyki, które szybko poprawiają stan cery. Łączą w sobie 3 najważniejsze cechy nowoczesnego produktu: ochronę, korekcję i odmładzanie. Działają jak niewidzialna maska wyłapująca zanieczyszczenia, neutralizują wolne rodniki, hamują wywołany promieniowaniem UV stres oksydacyjny skóry.

C-flush cream RICH – to krem na dzień o bogatej i odżywczej konsystencji, przeznaczonej dla skóry suchej i podrażnionej nadmierną ekspozycją na słońce.
Dla osób preferujących lekkie konsystencje przeznaczone jest C-flush serum, energizujące i odświeżające.

Pielęgnacja domowa jest bardzo ważna, jednak czasem warto udać się na profesjonalny zabieg kosmetyczny:

C-flush radiance – zabieg rozświetlająco-przeciwzmarszczkowy – zabieg wykorzystuje techniki mezoterapii bezigłowej i jonoforezy, do której używany jest preparat umożliwiający rozpuszczenie się Witaminy C w żelowym nośniku. Zabieg wskazany dla osób ze skórą z pierwszymi oznakami starzenia, zmęczonej, matowej i pozbawionej blasku.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto