Antyoksydanty

Witamina C – antyoksydacyjna bomba dla Twojej skóry

Witamina C jako składnik aktywny kosmetyków jest niezwykle ważna w procesach przeciwstarzeniowych i wyrównujących koloryt skóry. Sprawdzi się zarówno w pielęgnacji skóry młodej, mieszanej, tłustej i dojrzałej oraz suchej, odwodnionej. Witamina C jako silny przeciwutleniacz chroni skórę przed szkodliwym działaniem środowiska zewnętrznego.

Działanie witaminy C na skórę

Witamina C w kosmetykach działa:

  • antyoksydacyjnie – zwalcza wolne rodniki, dzięki czemu zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry,
  • wzmacnia naczynia krwionośne – bierze udział w syntezie kolagenu, zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych, przyspiesza gojenie się ran, idealnie sprawdza się w pielęgnacji skóry naczyniowej i wrażliwej,
  • przeciwstarzeniowo – zmniejsza aktywność enzymów – kolagenazy, elastazy, hialuronidazy przyczyniających się do rozpadu kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego,
  • rozjaśniająco na przebarwienia – hamuje syntezę melaniny w melanocytach,
  • przeciwzapalnie i antybakteryjnie.

Formy Witaminy C w kosmetykach

Kwas L-askorbinowyINCI: Ascorbic Acid.

Kwas wykazuje dużą niestabilność pod wpływem czynników zewnętrznych. Działa bardzo szybko, nadając skórze efekt rozświetlenia zaraz po nałożeniu. Ze względu na szybki rozpad działa w naskórku.

Glukozyd askorbyluINCI: Ascorbyl Glucoside

Wytwarzany jest z witaminy C i naturalnej skrobi. Po aplikacji na skórę działa w jej głębszych warstwach, a także w skórze właściwej. Hamuje produkcję melaniny, zmniejsza przebarwienia i odbudowuje kolagen.

Palmitynian askorbylu – INCI: Ascorbyl Palmitate.

Pomimo swojej dużej stabilności, posiada małą aktywność biologiczną- w skórze szybko przekształca się w czystą formę. Działa na powierzchni skóry, nie stymuluje kolagenu.

Sól sodowa fosforanu askorbylu – INCI: Sodium ascorbyl phospate (SAP),
Sól magnezowa fosforanu askorbylu INCI: Magnesium Ascorbyl Phosphate (MAP)

Te postacie Witaminy C mają podobne działanie. Działają tylko w naskórku. SAP dodatkowo posiada silne właściwości antybakteryjne, działa przeciwtrądzikowo. MAP natomiast działa rozjaśniająco i wyrównująco koloryt skóry.

Tetraizopalmitynian askorbyluINCI: Tetrahexyldecyl ascorbate

Jest to najefektywniejsza forma witaminy C, stosowana w kosmetykach. Występuje w formie oleju, więc wykazuje duże powinowactwo do warstwy lipidowej skóry. Doceniana jest ze względu na skuteczną redukcję przebarwień na skórze. Chroni skórę przed procesami starzenia.

Jak stosować kosmetyki z Witaminą C?

Istotne jest suplementowanie witaminy C, ponieważ nasz organizm nie jest w stanie sam jej syntetyzować. Musimy dostarczać ją w pożywieniu, suplementach oraz odpowiednio dobranych kosmetykach. Kremy zawierające witaminę C można stosować przez cały rok. Produkty z niskim stężeniem mogą być używane zarówno na dzień i na noc. Jeżeli mamy do czynienia z serum bądź z kremami o wyższym stężeniu procentowym składnika powinniśmy używać je na noc. Przy kuracji z witaminą C nie można zapomnieć o stosowaniu kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Kosmetyki zawierające witaminę C powinny być w opakowaniach nie przepuszczających promieni słonecznych, ponieważ niektóre ich formy mogą być wrażliwe na światło.

#dottoreradzi

Linia C-flush to kosmetyki, które w swoim składzie posiadają witaminę C. Są ukierunkowane na działanie antyoksydacyjne, przeciwzmarszczkowe oraz wyrównujące koloryt skóry. Produkty do pielęgnacji domowej zawierają glukozyd askorbylu a zabieg C-flush radiance wykorzystuje właściwości proszkowej postaci kwasu askorbinowego.

C-flush cream RICH – odżywczo przeciwzmarszczkowy krem. Szybko się wchłania i pozostawia miłe, nietłuste wykończenie.

C-flush serum – to 15% składników aktywnych: 6% witaminy C (w postaci glukozydu askorbylu), arginina, xylitol, likopen, olej Sacha Inchi, gliceryna i olej jojoba.

Zabieg kosmetyczny – C-flush radiance to koktajlowy zabieg rozświetlający z wykorzystaniem sonoforezy.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto