Kwas migdalowy

Co to kwas migdałowy?

Jednym z najpopularniejszych, stosowanych w kosmetyce kwasów jest kwas migdałowy. Wspomniana substancja pozytywnie wpływa na kondycję skóry, działa antybakteryjnie i nawilżająco. Czym jest kwas migdałowy, jakie ma właściwości? Kiedy warto go stosować? Zachęcamy do lektury! 

Kwas migdałowy – co to?

Kwas migdałowy należy do grupy alfa-hydroksykwasów (AHA), czyli kwasów owocowych, a powstaje podczas hydrolizy z wyciągu z gorzkich migdałów (Amygdalus Communis var Amara). Omawiany kwas jest częściowo rozpuszczalny w wodzie, działa silniej niz kwas glikolowy. 

Cząsteczki kwasu migdałowego, ze względu na dość dużą masę, (cząsteczki mają większą masę niz cząsteczki kwasu glikolowego), wnikają w głąb skóry powoli, dzięki czemu ryzyko podrażnień jest zredukowane, w szczególności przy dość niskich stężeniach. 

Właściwości kwasu migdałowego 

Jakie właściwości ma kwas migdałowy? Wymienić tutaj możemy: 

  • zwężanie rozszerzonych porów, odblokowywanie gruczołów łojowych, łagodzenie stanów zapalnych,
  • działanie złuszczające i antybakteryjnie,
  • wyrównanie kolorytu,
  • pobudzenie fibroblastów do syntezy kolagenu i elastyny ,
  • rozjaśnienie, ujędrnienie i wygładzanie skóry,
  • regeneracja naskórka,
  • nawilżenie skóry,
  • stymulacja produkcji kwasu hialuronowego.

Kwas migdałowy – kiedy warto? 

Kiedy w szczególności warto zdecydować się na zabiegi z wykorzystaniem kwasu migdałowego lub na zakup kosmetyków zawierających wspomnianą substancję? Kwas migdałowy będzie dobrym rozwiązaniem dla osób zmagających się z trądzikiem, bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami posłonecznymi i pozapalnymi, dla  wszystkich, którzy chcą nawilżyć i wygładzić skórę oraz zadbać o jej kondycję. Zabiegi z kwasem migdałowym doskonale przygotowują skórę do innych kuracji.  

Kwas migdałowy sprawdzi się zarówno w przypadku skóry tłustej czy mieszanej, jak również suchej czy wrażliwej. 

Kosmetyki z kwasem migdałowym 

Oprócz zabiegów w salonie warto postawić na codzienną pielęgnację z użyciem kosmetyków, na przykład kremów z kwasem migdałowym. Wszystkim zainteresowanym polecamy:

  • Hydratore ‒ intensywnie nawilżający krem z kwasem migdałowych o stężeniu 5%. Krem działa nawilżająco, reguluje  wydzielanie sebum, zmniejsza widoczność porów, sprawia, że skóra jest miękka i gładka. 
  • Rossatore Resurfacing Cream ‒ krem zawierający kwas migdałowy, a także kwas glikolowy, winowy, cytrynowy Rossatore Resurfacing Cream delikatnie złuszcza naskórek, wzmacnia naczynia krwionośne, wygładza zmarszczki. Krem dedykowany jest do skóry delikatnej, alergicznej, ze skłonnościami do rumienia i teleangiektazji. 

Podsumowanie 

Kwas migdałowy należy do grupy alfa-hydroksykwasów (AHA), czyli kwasów owocowych. Ów kwas ma działanie złuszczające, antybakteryjne, nawilżające, jest dobrym rozwiązaniem dla osób mających skórę tłustą, mieszana, wrażliwą. 

Nie Komentarze

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto