Retino

Co to jest ekoRetinol ? Poradnik

Czasem wystarczy zmiana kremu, by w znacznym stopniu poprawić kondycję skóry i cieszyć się młodszym, atrakcyjniejszym wyglądem. Dziś skupimy się na kremach z  ekoRetinolem. Opowiemy Ci, czym jest ekoRetinol oraz w jaki sposób wpływa na stan cery. Zachęcamy do lektury!

Czym jest ekoRetinol?

EkoRetinol (DHMC) to opatentowany składnik aktywny, który znajdziemy w kosmetykach przeciwstarzeniowych. Działanie ekoRetinolu zbliżone jest do działania retinolu (witaminy A, która wpływa na procesy regeneracyjne, usuwa martwy naskórek, wygładza skórę). W przeciwieństwie do retinolu ekoRetinol nie wywołuje skutków ubocznych, takich, jak pieczenie i podrażnienie skóry.

Jak działa ekoRetinol?

Jak działa ekoRetinol i jakich efektów możemy spodziewać się po kuracji z zastosowaniem kosmetyków zawierających omawianą substancję?

  • napięta, bardziej jędrna cera
  • większe nawilżenie skóry
  • redukcja oznak starzenia
  • odbudowa bariery naskórkowej
  • wygładzona, wyglądająca zdrowo skóra

Kremy z ekoRetinolem od dottore

  • Retino ‒ w nocy nasza skóra regeneruje się najintensywniej, warto więc zaopatrzyć się w krem na noc zawierający substancje stymulujące procesy naprawcze, regenerujące i odmładzające. Doskonałą propozycją w przypadku skóry starzejącej się, z tendencją do trądziku bądź z przebarwieniami będzie krem retino. Ów krem zawiera zarówno retinol, jak i ekoRetinol.
  • Retino Forte ‒ tutaj również do czynienia mamy z połączeniem retinolu i ekoRetinolu. Krem przeznaczony jest do stosowania na noc, zalecany jest osobom zmagającym się z utratą gęstości i jędrności skóry, z tendencją do trądziku, z nadmierną produkcją łoju.
  • Retino Eye ‒ pamiętajmy, że skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, wymaga więc odpowiedniej pielęgnacji. Retino Eye pobudzi skórę do procesów rewitalizujących i sprawi, że będzie wygląda młodziej.

Podsumowanie

EkoRetinol to opatentowany składnik aktywny, który znajdziemy w kosmetykach przeciwstarzeniowych. Wspomniana substancja wygładza skórę, nawilża, redukuje oznaki starzenia, a co za tym wszystkim idzie, sprawia, że cera jest w lepszej kondycji i wygląda młodziej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto