Oczyszczanie

5 kroków idealnego oczyszczania

Oczyszczanie jest fundamentem pielęgnacji naszej twarzy. Nieoczyszczona skóra oznacza mnóstwo bakterii – przenoszonych na rękach, kurz, zanieczyszczenia z powietrza, spaliny, pot i sebum, które zatykają pory. W efekcie najczęściej pojawiają się niedoskonałości, a nawet podrażnienia i stany zapalne.

Z kolei staranne, regularne oczyszczanie twarzy dwa razy dziennie, rano i wieczorem, ma pozytywny wpływ nie tylko na kondycję skóry, ale także na działanie kosmetyków. Kremy lepiej się wchłaniają, a co za tym idzie, lepiej działają składniki aktywne. Gdy zaaplikujemy krem na oczyszczoną skórę twarzy, nie musi on „przedostawać się” przez warstwę sebum i innych zanieczyszczeń.

Demakijaż

Demakijaż oczu

Najczęściej popełnianym błędem podczas zmywania makijażu z oczu – szczególnie gdy mówimy o tuszu do rzęs – jest pocieranie wacikiem oczu. W ten sposób nieświadomie pogorszamy stan skóry w tej okoli. Wokół oka skóra jest najcieńsza, najwrażliwsza. Widać na niej oznaki starzenia się znacznie szybciej niż na reszcie twarzy. Ponadto takie postępowanie jest sprzeczne z założeniem, w jaki sposób działają płyny micelarne.

Prawidłowy sposób demakijażu oczu: nasączony płatek kosmetyczny należy przyłożyć do oka, delikatnie przycisnąć i odczekać kilkadziesiąt sekund. Płyn micelarny rozpuszcza kosmetyki kolorowe. Nie ma potrzeby silnego pocierania.

Demakijaż twarzy

Pozostałości podkładu oznaczają, że nie oczyściliśmy skóry dokładnie. Skoro zachował się podkład, możecie być pewni, że zachowały się wszystkie wymienione już wyżej „nieprzyjemności”. Przez to nasza skóra nie odpoczywa w nocy. Nikt nie lubi kłaść się spać brudny. Regularne pozostawianie resztek makijażu na twarzy sprawi, że nasza skóra zacznie wyglądać na zmęczoną i szarą. Żeby to zamaskować, zaczniecie stosować coraz więcej podkładu. Błędne koło. A rozwiązanie jest proste – oczyszczamy twarz starannie!

W zależności od upodobań, wybierz produkt do demakijażu – mleczko lub płyn micelarny. Nie kieruj się zapachem! Im bardziej naturalny produkt wybierzesz, tym bardziej skóra będzie ci wdzięczna.

Żel do twarzy

Jeden z bardziej niedocenianych elementów oczyszczania. Dlaczego? Wiele osób przyznaje, że do mycia twarzy używa zwykłego mydła, tego samego, którego używa pod prysznicem. Sytuację można porównać do karmienia psa kocią karmą. Naje się – owszem, ale nie spełnia to jego potrzeb. Tak samo zwykłe mydło nie spełnia potrzeb skóry twarzy – skóry znacznie delikatniejszej niż na reszcie ciała.

Zwykłe mydło ma zbyt silne działanie. Bariera hydrolipidowa skóry naszej twarzy może nie nadążać się odbudowywać, kiedy używamy go do oczyszczania. Pozbawienie cery bariery hydrolipodowej to pierwszy krok do zniszczenia jej wyglądu. Stanie się zmęczona, nadreaktywna i bardzo wrażliwa na wszystkie czynniki, przed którymi bariera hydrolipodowa powinna ją chronić.

Tonizowanie

Tonik to kosmetyk, którego zadaniem jest przywrócenie skórze właściwego jej pH, ale dodatkowo ma działanie nawilżające i odczuwalnie odświeża skórę. W użyciu jest zwykle bardzo przyjemny, a skóra zdaje się być bardziej promienna. Jest to efekt kojącego wpływu toniku. Dlatego polecamy stosowanie toniku wszystkim, a w szczególności osobom z cerą wrażliwą i skłonną do występowania podrażnień. Zaznaczamy jednak, by nie pocierać skóry za mocno wacikiem, żeby nie osiągnąć odwrotnego skutku. W zupełności wystarczy delikatnie przesunąć nasączony produktem płatek kosmetyczny po powierzchni skóry.

Warto nadmienić, że tonizowanie skóry poprawia wchłanialność składników aktywnych zawartych w kremach i maseczkach, dlatego powinno się stosować tonik zarówno rano jak i wieczorem.

Peeling enzymatyczny

Peelingi enzymatyczne są tak samo ważną częścią oczyszczania twarzy, jak poprzednie punkty. Różnica polega na tym, że nie powinno się ich stosować tak samo często. Dla utrzymania dobrej kondycji skóry, wystarczy używać ich 1-2 razy w tygodniu.

Peelingi enzymatyczne mają za zadanie rozpuścić martwe komórki naskórka. Nie jesteśmy w stanie pozbyć się ich produktami do demakijażu ani żelem do twarzy, ponieważ nie do tego służą.

Oczyszczanie w salonie

Żeby utrzymać skórę w doskonałej kondycji zalecamy raz w miesiącu odwiedzić zaufany salon kosmetyczny. Profesjonalista nie tylko dokładniej oczyści twoją skórę, ale także pomoże zorientować się, jaki masz rodzaj skóry, doradzi odpowiednią pielęgnację domową i zaproponuje zabieg dostosowany do twoich potrzeb. Nie można pominąć tutaj istotnej zalety regularnych spotkań z kosmetologiem – doświadczona osoba zauważy zmiany, które mogą być objawami chorób i wymagają konsultacji z lekarzem i specjalistycznego leczenia. Jest to szczególnie ważne, gdy objawy początkowo wydają się być niegroźne. Przykładem takiej sytuacji jest trądzik różowaty – początkowo objawia się poprzez delikatny rumień, który choć znika powoli, to nie stanowi skazy na urodzie. Jednak zła pielęgnacja cery naczynkowej może prowadzić do poważnego stadium trądziku różowatego, którego leczenie wymaga już konsultacji z chirurgiem.

Na koniec coś pozytywnego – elementem oczyszczania w gabinecie kosmetycznym jest masaż twarzy, który lubią chyba wszyscy

Masaż twarzy można sobie zrobić samemu? Kto raz poczuje dłonie profesjonalisty, już nigdy tego nie powtórzy!

Sprawdźcie TUTAJ, gdzie w Waszej okolicy są salony, które rekomendujemy całym sercem!

#dottorepoleca

Sensitore aqua sensitive – płyn micelarny stworzony z myślą o cerze wrażliwej i naczynkowej. Składa się w ponad 95% ze składników naturalnego pochodzenia. Jest równie delikatny co skuteczny i radzi sobie nawet z makijażem wodoodpornym!

Sensitore gel – oczyszczające żel do mycia twarzy dla każdego typu skóry. Dzięki przeciwutleniaczom, skutecznie chroni skórę przed wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi za zniszczenia w tkankach.

Sensitore milk – mleczko do demakijażu, którego skład bogaty jest w oleje pochodzenia roślinnego. Wzmacnia barierę hydrolipidową i odżywia skórę.

Puratore home – peeling enzymatyczny z papainą. Pozostawia skórę oczyszczoną i rozświetloną, a dzięki przyjemnemu owocowemu zapachowi, używanie go jest bardzo przyjemne.

Nie Komentarze

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto