Zmarszczki mimiczne kurze lapki

Jak poprawić owal twarzy?

Co mamy na myśli, gdy mówimy o „poprawie owalu twarzy”? Mamy na myśli zwiotczałe, obwisłe policzki i odporny na modelowanie podbródek. Z wiekiem tracimy napięcie skóry, a owal powoli zanika. Czy jesteśmy całkiem bezbronni w obliczu utraty owalu twarzy? Nie jesteśmy! Zanim zdecydujecie się na medycynę estetyczną, spróbujcie zadziałać delikatnie – dajcie szansę mniej inwazyjnym salonom kosmetycznym.

Masaże

Masaże to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Ty odczuwasz relaks, a kiedy odpoczywasz masażystka korzystając z lat doświadczenia pracuje, żebyś mogła zobaczyć w lustrze jak najlepsze efekty. Masaże poprawiają ukrwienie skóry, jej gęstość i jędrność. Pobudzają układ limfatyczny, dzięki czemu organizm sam zaczyna oczyszczać się z toksyn.

Szczególnie skuteczne masaże, które polecamy:

Kobido – opierający się na medycynie chińskiej. Składa się z kilku tysięcy ruchów podzielonych na 48 kategorii. Obejmuje okolice twarzy, szyi, głowy i kręgosłupa.

Endermologia – masaż próżniowy wykonywany przy pomocy specjalnej głowicy. Ma działanie zarówno odchudzające, jak i oczyszczające i odmładzające. Najczęściej kojarzy się z walką z cellulitem, ale są na rynku dostępne głowice dostosowane do masażu twarzy i podbródka.

Face cupping – to masaż twarzy bańką chińską. Zabieg obejmuje okolice twarzy, szyi i dekoltu. Poprawia cyrkulację krwi, koloryt cery, wspomaga detoksykację organizmu i rozluźnia mięśnie, dzięki czemu może wspomóc redukcję zmarszczek.

Bańka chińska kojarzy się z siniakami, jednak poprawnie wykonany zabieg ich nie pozostawia, a zaczerwienienie skóry po zabiegu jest efektem pobudzenia krążenia krwi w skórze twarzy i szybko znika.

Jeśli chcecie udać się na masaż, sprawdźcie TUTAJ. Znajdziecie wszystkie gabinety kosmetyczne, które serdecznie polecamy.

Pielęgnacja domowa

Same masaże dają imponujące efekty, jednak zalecamy uzupełnić je właściwie dobraną pielęgnacją domową.

Peptydy

Czym są peptydy? To organiczne związki chemiczne. Powstają poprzez łączenie się cząsteczek aminokwasów. Dzięki swojemu rozmiarowi, są w stanie wniknąć głęboko w naskórek, czemu zawdzięczają swoją skuteczność.

Kremy zawierające w swoim składzie peptydy stymulują skórę do produkcji kolagenu. Wpływa to na poprawę jej wyglądu – kondycji, jędrności, elastyczności.

Fitohormony

Czym są fitohormony? To hormony roślinne odpowiedzialne za wzrost. Produkowane są w pędach i korzeniach.

Fitohormony zawarte w produktach kosmetycznych poprawiają koloryt i napięcie skóry. Zapobiegają odkładaniu się tłuszczu (jedną z najbardziej odpornych na modelowanie okolic jest podbródek). Są szczególnie polecane kobietom w okresie menopauzalnym.

Błędy w pielęgnacji

Utrata naturalnego owalu twarzy jest nieunikniona, jednak możemy na ten proces wpływnąć – zarówno korzystnie jak i niekorzystnie.

Podczas pielęgnacji zachowuj delikatność – pocieranie skóry mocno niepotrzebnie ją rozciąga i przyspiesza jej opadnięcie. Dotyczy to szczególnie oczyszczania twarzy z makijażu. Pocieranie twarzy wacikiem jest zupełnie zbędne, ponieważ produkty do demikijażu mają za zadanie rozpuścić kosmetyki kolorowe.

#dottorepoleca

Peptide day – krem zawierający 30% składników o udowodnionym działaniu liftingującym i ujędrniającym skórę.

Peptide night – krem opierający swoją skuteczność na działaniu trzech peptydów, które stymulują różne typy kolagenu w skórze.

Fitolift serum – serum zawierające w swoim składzie fitohormony z grupy: lignany, flawole, izoflawony, kumestany.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto