Peeling enzymatyczny

Co to jest peeling kosmetyczny?

Peeling to sposób, by oczyścić skórę, usunąć martwy naskórek, wyrównać koloryt. Jakie jeszcze zalety związane są z regularnym wykonywaniem peelingów? Na jaki peeling warto się zdecydować? Poniżej garść informacji. Zachęcamy do lektury!

Czym jest peeling kosmetyczny? 

Peeling kosmetyczny to powierzchniowe oczyszczanie skóry. Drobinki bądź ekstrakty naturalne usuwają martwy naskórek oraz zanieczyszczenia i sprawiają, że skóra jest w lepszej kondycji. Wyróżniamy kilka rodzajów peelingów kosmetycznych, są to: 

Peeling gruboziarnisty

To peelingi zawierające dość duże drobinki peelingujące. Tego typu peelingi wykorzystywane są przede wszystkim w pielęgnacji ciała. 

Peeling drobnoziarnisty

To peelingi zawierające niewielkie drobinki peelingujące, najczęściej są to sól, cukier, zmielone pestki owoców. Taki peeling sprawdzi się zarówno w pielęgnacji twarzy, jak i ciała. 

Peeling enzymatyczny

To bardzo łagodne peelingi, które nie mają drobinek ścieralnych, zamiast tego zawierają ekstrakty roślinne, na przykład ekstrakt z papai. Peelingi enzymatyczne dedykowane są głównie cerom wrażliwym, skłonnym do podrażnień. 

Peelingi kosmetyczne – zalety 

Jakich efektów możemy spodziewać się w przypadku regularnego wykonywania peelingów? Przede wszystkim są to: 

  • oczyszczona skóra, usunięcie zanieczyszczeń i martwego naskórka,
  • wyrównany koloryt, redukcja przebarwień,
  • pobudzenie mikrokrążenia krwi,
  • skóra przygotowana do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych, na przykład do nałożenia maski czy kremu,
  • pobudzenie komórek do regeneracji.

Wszystko to sprawi, że skóra będzie wyglądać zdrowo i pięknie, zyska jednolity koloryt i blask.  

Peelingi do dottore 

Peeling z powodzeniem wykonamy w zaciszu własnego domu. Jakie peelingi poleca dottore? 

Puratore home ‒ peeling enzymatyczny zawierający papainę (enzym występujący w miąższu niedojrzałych owoców papai). Peeling usunie zanieczyszczenia i martwy naskórek, załagodzi zmiany trądzikowe, nawilży i odżywi skórę. Idealne rozwiązanie w przypadku skóry tłustej, mieszanej, suchej. 

Rossatore peel home ‒ enzymatyczny peeling o właściwościach wygładzająco-regenerujących, który dedykowany jest osobom mającym skórę wrażliwą, naczynkową, z tendencją do trądzika różowawego. Peeling zadziała wyciszająco, zmniejszy rumień, sprawi, że skóra będzie gładka i miła w dotyku. 

Podsumowanie 

Peeling to sposób, by poprawić stan skóry, usunąć zanieczyszczenia, bakterie, wyrównać koloryt. Warto więc zakupić odpowiedni do naszej skóry kosmetyk i regularnie oczyszczać cerę.  W zależności od potrzeb i preferencji zdecydować się możemy na peeling gruboziarnisty, drobnoziarnisty bądź enzymatyczny.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto