Anti aging

Kiedy zacząć stosować pielęgnację anti-aging?

Anti-aging kojarzy się często z drastycznymi, inwazyjnymi zabiegami, którym poddają się osoby starsze. Nie zgadzamy się. Anti-aging to całość działań ukierunkowanych na przedłużenie młodego wyglądu – obejmuje zabiegi medycyny estetycznej, ale zaczyna się od pielęgnacji domowej.

Składowe pielęgnacji anti-aging

Pielęgnacja na dzień

Dzienna pielęgnacja mająca na celu działanie przeciwstarzeniowe opiera się przede wszystkim na ochronie przed czynnikami, które najbardziej przyspieszają proces starzenia się skóry. Skupia się to na dwóch głównych czynnikach:

Antyoksydacja

Wolne rodniki stanowią największy problem naszej skóry. Rozbijają tkanki cząsteczka po cząsteczce aż staje się to widoczne „gołym okiem” na powierzchni całej skóry. Antyoksydacja to dostarczanie wolnym rodnikom cząsteczek, z którymi mogą się połączyć, nie rozbijając istniejących wiązań w tkankach skóry.

Fotoprotekcja

Słońce jest czynnikiem, przed którym najtrudniej się chronić. Dzięki rosnącej świadomości społeczeństwa, nie trzeba już nadmieniać, że ochronę przeciwsłoneczną stosuje się przez cały rok, a nie jedynie latem.

Zapewnienie skórze ochrony antyoksydacyjnej i fotoprotekcji połączone z nawilżeniem to wszystko, czego trzeba skórze w kuracji przeciwstarzeniowej na dzień.

Pielęgnacja na noc

Noc jest kluczowym czasem dla składników aktywnych zawartych w kremach. Skóra nie jest drażniona przez czynniki zewnętrzne – słońce, wiatr, zanieczyszczenia, światło.

Kwasy

Zmniejszenie grubości warstwy rogowej naskórka to pierwszy krok do poprawy i odmłodzenia wyglądu skóry. Kwas glikolowy pobudza odnowę komórkową skóry, złuszczając martwy naskórek i odsłaniając świeżą, miękką skórę.

Witamina A

Retinol to jedna z najbardziej docenianych w pielęgnacji anti-aging (i nie tylko) cząsteczek. Stosowany na noc stymuluje odnowę komórkową skóry i intensywnie ją wygładza.

Połączenie kwasów, witaminy A i starannego oczyszczania – pamiętając od czasu do czasu o peelingu enzymatycznym wystarczy dla skutecznej kuracji anti-aging na noc.

Kiedy zacząć stosować pielęgnację anti-aging?

Mówi się, że pielęgnacja anti-aging jest stworzona dla osób po 40 roku życia, kiedy skóra zaczyna się widocznie starzeć – wiotczeć, zmarszczki robią się wyraźne. Uważamy to za mit. Jak widać w poprzednim akapicie, pielęgnacja przeciwstarzeniowa to nie tylko „odmładzające kremy”. Kuracja przeciwstarzeniowa jest znacznie skuteczniejsza, gdy jest stosowana jako profilaktyka, istniejące już zmiany powstałe pod wpływem czasu trudniej cofnąć (choć nie jest to niemożliwe).

Odpowiedź: pielęgnację anti-aging najlepiej wprowadzić w okolicach 25. roku życia. W tym wieku rozpoczyna się fizjologiczne starzenie się skóry, ubywa w niej kolagenu, który jest odpowiedzialny za jej elastyczność.

#dottoreradzi

Pielęgnacja na dzień

C-flush cream RICH – przeciwzmarszczkowy krem z witaminą C. Stanowi niewidzialną maskę, która chroni skórę przed wolnymi rodnikami. Dodatkowo ujednolica koloryt i działa silnie odżywiająco.

City SUN – ochrona przeciwsłoneczna do stosowania codziennie, nawet pod makijaż. Szybko się wchłania, nie zostawia białych śladów i dodatkowo działa nawilżająco.

Pielęgnacja na noc

Novo – krem z 8% stężeniem kwasu glikolowego. Złuszcza martwe komórki naskórka, zostawiając cerę odświeżoną i widocznie odmłodzoną.

Retino – krem z witaminą A. Skuteczność w działaniu odmładzającym zawdzięcza synergistycznie połączonemu działaniu retinolu i ekoRetinolu. Dostępny również w wersji Forte, dla osób, które już stosowały kremy AA.

Nie Komentarze

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto