Naturalni wrogowie skory

Naturalni wrogowie skóry – jak sobie z nimi radzić?

Słońce, plaża, odpoczynek, letnia bryza. W takich okolicznościach spędzamy letnie popołudnia oraz dni urlopowe. Odpoczywamy, cieszymy się chwilą i spędzamy cudowne chwile ze swoimi bliskimi i przyjaciółmi. A czy zastanawiamy się jak opisane okoliczności wpływają na naszą skórę? Czy mają realny wpływ na jej kondycję?

Pielęgnacja skóry dedykowana jej potrzebom jest niezwykle ważna w utrzymaniu odpowiedniej kondycji, piękna i zdrowia. Niestety w codziennym życiu napotykamy na naturalnych wrogów naszej skóry, którzy zaburzają nam efekty wypracowane odpowiednią pielęgnacją i dbaniem o skórę. Poznaj kilka sposobów jak chronić swoją skórę przed tymi czynnikami.

Słońce

Negatywny wpływ promieniowania słonecznego na skórze widać od razu. Zmarszczki, przebarwienia, podrażnienia, mniejsza jędrność i elastyczność skór. To tylko kilka skutków nadmiernego opalania się oraz ekspozycji na promieniowanie UV.

Bardzo ważna jest odpowiednia ochrona przed promieniami UVA, UVB. Codziennie, niezależnie od pory roku używaj kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Pamiętaj, że promieniowanie słoneczne dociera do naszej skóry przez cały rok. Krem z filtrem nakładaj jako ostatni element pielęgnacyjny i powtarzaj tę czynność wielokrotnie w ciągu dnia.

Wolne rodniki

Wolne rodniki powstają w skutek wielu czynników m.in. długotrwały stres, zła dieta, palenie papierosów, nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV oraz oddychanie zanieczyszczonym powietrzem.

Pamiętaj o stosowaniu antyoksydantów, przeciwutleniaczy, które zapobiegają powstawaniu wolnych rodników oraz usuwają je z naszego organizmu. Jest to istotne, ponieważ zabezpieczamy w ten sposób nasza skórę przed przedwczesnym starzeniem się skóry. Skóra może być przesuszona, podrażniona ponieważ osłabia się jej płaszcz hydrolipidowy. Koloryt staje się ziemisty.

Antyoksydanty używaj zarówno w preparatach pielęgnacyjnych tj. krem serum z witaminą C, E, koenzymem Q10 oraz w suplementacji doustnej. Jedz dużo warzyw i owoców bogatych w przeciwutleniacze tj. porzeczka, truskawki, jabłka, oleje roślinne oraz pij zieloną herbatę.

Przesuszenie

Wysoka temperatura, suche powietrze to są główne czynniki, które mogą powodować przesuszenie skóry w okresie letnim. Może ono się objawiać nadmiernym swędzeniem, podrażnieniem oraz szarym kolorytem.

Żeby temu zapobiec starajmy się dostarczać wodę i składniki nawilżające zarówno od środka organizmu jak i przez skórę. Pamiętajmy, żeby pić min. 2 l wody dziennie. Używajmy balsamów nawilżających skórę. Niezbędne mogą się okazać zabiegi nawilżające w gabinecie kosmetycznym. Im lepiej zabezpieczymy skórę przed ucieczką wody tym będzie ona piękniejsza i w lepszej kondycji.

#dottoreradzi

City SUN SPF 50+ – przeciwsłoneczny krem ochronny do codziennej pielęgnacji zabezpieczy skórę przed promieniowaniem UVA, UVB oraz Blue Light.

C-flush serum – antyoksydacyjne serum z witaminą C działa jak niewidzialna maska. Wyłapuje wolne rodniki oraz zabezpiecza skórę przed przedwczesnym starzeniem się.

NMF xpress cream – krem intensywnie nawilżający skórę suchą i przesuszoną. Działa dwuetapowo, wnika w głębokie warstwy naskórka i zabezpiecza skórę przed TEWL.

Nie Komentarze

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto