Na co zwrocic uwage latem

Na co zwrócić uwagę latem?

Gdzie najchętniej spędzacie urlop? Wielu osobom letnie wakacje kojarzą się przede wszystkim z wyjazdem na plażę, odpoczynkiem na słońcu lub wycieczkami rowerowymi lub górskimi. Słońce towarzyszy nam wszędzie. Większość z nas pamięta o stosowaniu filtra, by ochronić skórę. Jednak są sprawy, o których nie pamiętacie, a czasem nie wiecie.

Ubrania chroniące przed UV

„Jeśli jestem ubrany/a, to nic mi nie będzie” – MIT

Ubrania, szczególnie te najbardziej lubiane latem zapewniają nam tylko złudną ochronę przed słońcem. Popularna latem, preferowana ze względu na przewiewność i naturalność bawełna nie chroni nie przed słońcem. Rzadko tkana, lekka – brzmi idealnie, ale tylko pod warunkiem, że skórę posmarowaliśmy odpowiednim kremem.

Skuteczniejszą ochronę zapewnią tkaniny z tworzyw sztucznych – poliester lub nylon. Nylon często wykorzystuje się do produkcji odzieży sportowej. Materiał jest „oddychający”, co oznacza, że mimo tego, że wykonuje się je z tworzywa sztucznego, ale przepuszcza powietrze, zapewniając użytkownikowi komfort nawet w trakcie uprawiania sportu.

Złudzenia

Latem, gdy panują upały, wiatr kojarzy nam się z ulgą i ukojeniem. Jednak wiatr tylko przytępia naszą czujność, mniej doskwiera nam palące słońce, więc może się zdarzyć, że zapomnimy o kremie z filtrem. Jednak mniej odczuwalna temperatura nie sprawia, że słońce pali mniej.

To samo tyczy się wody. Brzmi znajomo? Zaraz po wyjściu z zimnej wody bardzo przyjemnie jest się położyć na rozgrzanym słońcem kocu czy ręczniku. Promienie otulają naszą skórą. Jednak efekt promieniowania przez wodę na naszej skórze jest dodatkowo spotęgowany. Choć ciepły ręcznik kusi od razu, warto najpierw ponowić aplikację kremu z filtrem. Poprzednia warstwa z pewnością zmyła się w wodzie.

Dodatkowo: aplikację kremu z filtrem – każdego, niezależnie od wysokości SPF czy marki – należy ponawiać co około 2-3 godziny. Przekonanie, że posmarowanie się kremem rano wystarczy, to kolejny mit.

Przypomnienie

Powszechnie wiadomo, ale przypomnimy Wam jeszcze raz – latem warto unikać przebywania na słońcu w godzinach, kiedy słońce jest najwyżej. Ten czas przypada na godziny między 11 a 15. Codziennie powinniśmy przyjmować 2l wody dziennie. Zapotrzebowanie zwiększa się, gdy rośnie temperatura oraz podczas aktywności fizycznej. 2l to niezbędne minimum. Co więcej – inne płyny nie zastąpią wody. Podczas uprawiania sportu oraz w czasie upałów tracimy dużo elektrolitów. Warto pamiętać o uzupełnianiu gospodarki elektrolitów. Wśród objawów niedoboru elektrolitów znajdują się bóle głowy, nudności, senność, osłabienie, a nawet nerwowość.

#dottoreradzi

Z doświadczenia wiemy, że nie sposób powstrzymać Was przed leżeniem na plaży. Opalone ciało zdaniem wielu wygląda ładnie, więc opalenizna jest pożądana. My uważamy, że opalenizna i kolor skóry jest nieważny – grunt, żeby skóra była zdrowa i zadbana! Dlatego mamy dla Was…

City SUN SPF50+ – został stworzony z myślą o ochronie skóry twarzy osób z miasta, które wymagają wysokiej ochrony – szybko się wchłania, sprawdza się pod makijaż, a dodatkowo nawilża.

City SUN BODY SPF30 – stworzyliśmy dla fanów opalenizny. Chroni przed oparzeniem słonecznym, ale pozwala skórze zdrowo się opalić.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto