Przeznaczenie

Letnie wyzwania dla naszej skóry – jak sobie z nimi radzić

Lato to czas, kiedy najwięcej przebywamy na świeżym powietrzu. Gdy pogoda dopisuje, świeci słońce chętnie chodzimy na spacery, spędzamy czas na plaży bądź na aktywnościach fizycznych. Czynniki środowiskowe mogą wpłynąć na stan skóry. Warto pamiętać jest o kilku zasadach pielęgnacyjnych, by zapewnić komfort skórze.

Stosuj kremy z filtrem przeciwsłonecznym

Skóra muśnięta słońcem, piękna opalenizna zdecydowanie jest oznaką dobrze spędzonego urlopu i wspaniałego czasu. Nie możemy jednak zapominać, że promieniowanie UV jest niebezpieczne dla naszej skóry. W konsekwencji może prowadzić do zmian, które mają wpływ na starzenie się skóry i pogorszenie jej stanu.

Pamiętajmy o stosowaniu kremu z filtrem codziennie, kilkukrotnie w ciągu dnia. Odpowiednie zabezpieczenie skóry może być gwarancją zdrowszej opalenizny.

Nawilżaj skórę i nawadniaj cały organizm

Nawadnianie organizmu i nawilżanie skóry jest niezbędne ich prawidłowego funkcjonowania. Brak wody w organizmie jest zauważalny w pierwszej kolejności na skórze: jest mniej napięta, szara, matowa, może się łuszczyć. Mogą powstawać zmarszczki oraz zaburzone zostają procesy produkcji kolagenu. Skóra odwodniona, przesuszona się szybciej starzeje. Pij min. 2 litry wody w ciągu dnia i używaj nawilżających kremów do twarzy. Warto wybierać te z kwasem hialuronowym, polisacharydami lub liposomalną wodą lodowcową.

Stawiaj na naturalność

Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu. Latem najlepiej używać lekkich kosmetyków, które wyrównają koloryt ale nie obciążą dodatkowo naszej skóry. Ciężki makijaż może sprzyjać powstawaniu niedoskonałości. Wybierajmy lekkie kremy BB, które nadadzą lekki i naturalny efekt.

#dottoreradzi

City SUN BODY SPF30 – receptura zapewnia ochronę w szerokim spektrum promieniowania UV-A oraz UV-B i Blue Light oraz odżywia skórę narażoną na szkodliwe czynniki środowiskowe.

NMF xpress cream – aktywnie nawilżający krem do twarzy sprawdzi się w przypadku skóry bardzo przesuszonej, zniszczonej czy odwodnionej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto