Fitohormony

Wpływ fitohormonów na skórę Kobiety

Szukając informacji na temat sposobu radzenia sobie z objawami menopauzy, Kobieta natyka się na wzmiankę o fitohormonach. Co to jest i jak działa?

Fitohormony

Fitohormony, to hormony roślinne wpływające na ich wzrost. Są produkowane w pędach i korzeniach. Bogatymi źródłami fitohormonów są soja, żeń-szeń, granat, jabłka, daktyle, grejpfruty, czereśnie, winogrona i czosnek.

Najbardziej cenione w kosmetyce są fitoestrogeny. Ich najbogatszym źródłem są rośliny uprawne – młoda kukurydza, koniczyna czy soja.

Wpływ na organizm Kobiety fitohormony zawdzięczają podobieństwu do hormonów żeńskich. Ta wiedza została wykorzystana do stworzenia terapii fitohormonami – fitohormonalnej terapii zastępczej (FTZ), która jest bezpieczniejsza niż hormonalna terapia zastępcza. Terapia fitohormonami pomaga organizmowi Kobiety poradzić sobie z uderzeniami gorąca, zimnymi potami, a także wspiera ochronę serca i kości. Dodatkowo uspokaja huśtawkę nastrojów i poprawia samopoczucie, którego obniżenie jest jednym z uciążliwych objawów menopauzy. Terapia fitohormonami wspiera też koncentrację i pamięć.

Fitohormony na skórze Kobiety

Martwiąc się menopauzą, Kobieta odkrywa kosmetyki z fitohormonami w składzie. Poleca się ich stosowanie ze względu na działanie. W okresie menopauzy skóra Kobiety traci elastyczność, potrzebuje więcej troski. Preparaty z fitohormonami nawilżają skórę, poprawiają jej koloryt i napięcie, spłycając zmarszczki.

Wśród zmartwień, które Kobieta zauważyła w lustrze jest waga – coraz trudniej jej utrzymać sylwetkę, jaką by chciała. Najczęściej dotyczy to okolicy ud i pośladków, ale także twarzy. Fitohormony są częstym składnikiem produktów poprawiających owal twarzy. Najbardziej uciążliwą okolicą dla Kobiety jest akurat podbródek. Zawarte w kremach fitohormony zapobiegają odkładaniu się tłuszczu również w okolicach twarzy.

Historia fitohormonów we wspieraniu Kobiety podczas menopauzy

W Azji kobietom pięciokrotnie rzadziej doskwierają dolegliwości będące spowodowane menopauzą. Wynika to z tego, że dieta Azjatek jest bogata w soję – jedno z najlepszych źródeł fitohormonów. Dzięki tej obserwacji, przeprowadzono badania i potwierdzono, że fitohormony mają pozytywny wpływ na objawy menopauzy.

Nie Komentarze

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto