Na noc 1

Jaki mam typ skóry? Jak o nią dbać?

Nasze czasy, to czasy świadomości. Żeby nie dać się oszukać reklamom oferujących magiczne rozwiązania, musimy być świadomi zarówno ich istnienia, jak i stanu rzeczy, który nas dotyczy. Nie uchronimy Was przed grasującymi po sieci naciągaczami, ale może uda nam się pomóc nie dać się naciągnąć na kremy, których magiczne właściwości niestety znikają wraz z opuszczeniem sklepu.

Stworzyliśmy dla Was test skóry. Jest to najłatwiejszy sposób na zdalne ustalenie, jaki macie typ skóry i jaką pielęgnację stosować dla najlepszych efektów. Pomożemy Wam przez niego przejść.

Najpierw zobaczycie pytanie, czy w ogóle znacie swój typ skóry. Wyróżniamy cztery podstawowe typy:
– skóra sucha
– skóra mieszana
– skóra naczyniowa/wrażliwa
– skóra tłusta

Jeśli nie wiesz – zaznacz taką odpowiedź i kontynuuj test.

Ściągnięcie skóry, o co zostaniecie zapytani w następnej kolejności, to problem, który może dotykać zarówno osoby ze skórą tłustą jak i suchą. Dlatego istotne jest określenie, czy uczucie pojawia się tylko w określonych sytuacjach, czy też towarzyszy nieustannie w ciągu dnia. Mając skórę tłustą, często dochodzi się do wniosku, że nadmiar sebum trzeba zetrzeć z twarzy jak najszybciej i powtarzać to jak najczęściej, używając jak najmocniejszych kosmetyków myjących. To tak nie działa. Im bardziej Wy spróbujecie pozbyć się sebum, tym więcej skóra będzie go produkować. Na problem trzeba zadziałać głębiej, stosując produkty o sprawdzonym działaniu seboregulującym. Jeśli ściągnięcie występuje przez cały dzień, prawdopodobnie mówimy o skórze suchej. Sytuacja wydaje się oczywista – rozwiązaniem jest krem nawilżający. Nic prostszego, prawda? Zapytajcie kogoś z bardzo suchą skórą, po co mu tyle kosmetyków. Żaden nie nawilża wystarczająco skutecznie. Tu jest problem. Znaleźć krem, który odżywi i nawilży skórę na dłużej niż godzinę rano i wieczorem.

Wyjaśniamy następne pytanie – przetłuszczanie się skóry to problem, z którym boryka się wiele osób. Przy skórze tłustej problem dotyka całej twarzy. Skóra mieszana – najbardziej wymagająca przy pielęgnacji – to połączenie tłustości w strefie T (czoło + nos) z suchością na policzkach. Z naszych rozmów z klientami wynika, że zwykle nie znajdują jednego kremu do pielęgnacji twarzy. My taki mamy – sprawdźcie koniecznie.

Jeśli nie dotyka Was ten problem, pewnie zaskoczy Was jak wrażliwa może być skóra twarzy u niektórych osób. Za ciepło? Zawiało chłodniej? Wystarczy, żeby skóra naczyniowa zareagowała rumieniem i przez resztę dnia „nie chciała” się uspokoić. Co więcej – niewłaściwa pielęgnacja nie tylko nie przyniesie efektów, ale może zaognić sytuację, powodując podrażnienia w postaci zaczerwienienia, szczypania, łuszczenia się skóry.

Dobranie odpowiedniej pielęgnacji do typu skóry jest kluczowe w utrzymaniu jej w dobrej kondycji, a co za tym idzie – zdrowego, pięknego wyglądu. Każdy z nas chce wyglądać dobrze niezależnie od sytuacji i wieku. Zachęcamy Was do rozwiązania testu skóry i zapoznania się z dobranymi przez niego produktami. Być może na problem, który utrudnia Wam funkcjonowanie na co dzień jest proste rozwiązanie.

W razie potrzeby, oczywiście możecie się z nami skontaktować! Pomożemy dobrać produkty uzupełniające do głównej pielęgnacji i doradzimy jak dokładnie je stosować. Pamiętajcie – kto pytanie, nie błądzi.

Nie Komentarze

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto