Potrzeby

Jak dbać o skórę? Poradnik

Teoretycznie każdy wie, w jaki sposób dbać o skórę. W praktyce jednak  wiele osób popełnia błędy, których skutkiem jest kiepska kondycja cery. Dziś przedstawimy kilka wskazówek dotyczących prawidłowej pielęgnacji. Pielęgnacji, która sprawi, że skóra wyglądała będzie młodo, zdrowo i promiennie. Zachęcamy do lektury!

Codzienna pielęgnacja skóry

Oczyszczanie

Podstawą codziennej pielęgnacji jest dokładne oczyszczanie. Z twarzy powinniśmy usunąć resztki makijażu, nadmiar sebum, kurz, bakterie. Oczyszczanie twarzy należy wykonywać dwa razy dziennie ‒ rano i wieczorem. Ważne, żeby opisywana czynność przeprowadzona była dokładnie, nie w pośpiechu i byle jak. Źle oczyszczona skóra będzie wolniej się regenerować, a stosowane kremy i preparaty nie przyniosą oczekiwanych efektów. Istotne też, by kosmetyki oczyszczające były dostosowane do potrzeb skóry, do wyboru mamy mleczka, żele, pianki i wiele innych preparatów.

Tonizacja

Po zakończonym czyszczaniu należy przeprowadzić tonizację skóry. Dzięki temu odświeżymy cerę, przywrócimy jej optymalne pH, usuniemy resztki zanieczyszczeń.

Krem

Dopełnieniem pielęgnacji jest krem. Pamiętajmy, że nasza skóra ma inne potrzeby w dzień, a inne w nocy ‒ właśnie dlatego warto zaopatrzyć się w dwa kremy. Pierwszy, który zapewni ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, do stosowania w dzień. Drugi, który będzie stymulował procesy regeneracyjne, na noc. Bez względu na porę roku dobrze też stosować krem z filtrem UV. Jeśli dużo czasu spędzamy przed ekranem komputera, powinniśmy zaopatrzyć się w krem zapewniający ochronę przed Blue Light.

Pielęgnacja uzupełniająca

Wysoce zalecane jest też regularne wykonywanie peelingu. Taki zabieg usunie martwy naskórek i zanieczyszczenia, pobudzi mikrokrążenie. Po peelingu warto natomiast nałożyć maskę. Maska odżywi skórę, nawilży ją, wyrówna koloryt.

Podsumowanie

Staranna, codzienna pielęgnacja, stosowanie kosmetyków dobranych do niedoskonałości cery poskutkuje lepszą kondycją skóry, a co za tym idzie, młodszym i atrakcyjniejszym wyglądem. Właśnie dlatego, każdy z nas powinien pamiętać o codziennym oczyszczaniu, tonizacji, kremowaniu skóry. Raz na jakiś czas warto natomiast wykonać peeling i nałożyć maskę. 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto