Peeling kawitacyjny

Co to płyn micelarny? Poradnik

Płyn micelarny, nazywany także wodą micelarną, to kosmetyk, który zawiera w składzie micele. Micele to mikroskopijne, kuliste kuleczki, których wewnętrzna warstwa działa hydrofilowo – odpycha tłuszcze i przyciąga wodę. Zewnętrzna warstwa ma natomiast działanie hydrofobowe – micele wiążą się z tłuszczami, a odpychają wodę. 

Płyn micelarny usuwa zanieczyszczenia, a jednocześnie jest łagodny dla skóry. Omawiany kosmetyk doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku osób mających skórę mieszaną lub tłustą, jak i odwodnioną, suchą, wrażliwą, naczynkową. 

Jak działa płyn micelarny?

Płyn micelarny oczyszcza skórę z zanieczyszczeń powietrza i usuwa zalegające sebum. Za pomocą płynu micelarnego możemy także usunąć stanowiące pożywkę dla bakterii i wirusów oraz źródło rozwoju wolnych rodników pozostałości makijażu. 

Płyn micelarny nie tylko oczyszcza cerę, ale też przywraca jej naturalnekwaśne pH i doskonale przygotuje do kolejnych etapów pielęgnacji. 

Jak stosować płyn micelarny?

Oczyszczanie twarzy to podstawa codziennej pielęgnacji. Ważne jest, by po całym dniu usunąć kurz, zanieczyszczenia atmosferyczne i makijaż. Niedokładne oczyszczenie twarzy ma niekorzystny wpływ na kondycję skóry, prowadzi do powstawania różnego typu niedoskonałości i przyspiesza procesy starzenia. 

Podczas oczyszczania twarzy z pewnością przyda się omawiany dziś płyn micelarny. Jak go stosować? Wystarczy nasączyć płatek kosmetyczny płynem i delikatnie, starannie przetrzeć twarz. Gdy pierwszy wacik zabrudzi się, wymieniamy go na świeży. Nie spłukujemy. Płyn najlepiej stosować rano, by odświeżyć cerę i wieczorem. Preparat należy przechowywać w temperaturze pokojowej i chronić przed promieniami UV. 

Jaki płyn micelarny do cery mieszanej / do cery trądzikowej?

Jaki płyn micelarny najlepiej sprawdzi się w przypadku cery tłustej lub mieszanej? Tutaj w szczególności zalecane są kosmetyki zawierające w składzie substancje przeciwzapalneantybakteryjnematująceściągające

Bez względu na to, do jakiego typu skóry szukamy płynu micelarnego, wybierzmy kosmetyk, który w składzie nie zawiera barwników, sztucznych konserwantów czy substancji zapachowych. Im więcej składników pochodzenia naturalnego, tym lepiej dla naszej skóry. 

Podsumowanie 

Płyn micelarny umożliwia oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń atmosferycznych i makijażu, odświeża ją i przygotowuje do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. Płynem micelarnym z powodzeniem możemy zastąpić mleczko do demakijażu czy oczyszczającą piankę. 

Nie Komentarze

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto