Co to jest booster

Co to jest booster? Poradnik dottore

Świadomość na temat pielęgnacji skóry oraz doboru kosmeceutyków jest coraz większa. Wciąż szukamy rozwiązań, które sprawią, że nasza skóra będzie wyglądać piękniej i młodziej. Ostatnimi czasy dużym zainteresowaniem cieszą się boostery. Czym więc jest booster? Jak działa? Czy warto go stosować? O tym poniżej. Zachęcamy do lektury! 

Przygotowanie skóry na składniki aktywne

Boostery stosunkowo niedawno przybyły do nas z Azji. Pomysł na stworzenie takiego kosmetyku narodził się w Korei.

Czym dokładnie jest booster?

To lekki kosmetyk, który nakładany jest na skórę przed aplikacją kremu. Jego zadaniem jest przygotowanie skóry do aplikacji kolejnych produktów. Boostery powodują wzmocnienie działania składników aktywnych zawartych na przykład w kremach.

Poprawa efektów pielęgnacji twarzy

Dobierając kremy, powinniśmy mieć na celu zaspokojenie potrzeb skóry. Zwróć uwagę, czy jej stan nie wymaga ogólnej poprawy. A może trzeba jej pomóc w zwalczeniu konkretnego problemu? Do najczęstszych potrzeb skóry należą: redukcja niedoskonałości, utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia i zmniejszenie widoczności oznak starzenia.

Dzięki boosterowi możemy zmaksymalizować efekty stosowania innych kosmetyków. Ważny jest przy tym staranny dobór kremów do codziennej pielęgnacji twarzy. To przede wszystkim ich działanie będziemy maksymalizować.

Dodatkowe korzyści

To nie koniec. Booster włączony do pielęgnacji wzmacnia barierę ochronną naskórka. Dodatkowo zabezpiecza skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, na przykład zanieczyszczeń, smogu, promieni UV, wiatru, mrozu. 

Kosmetyk tego typu zawiera wiele składników mineralnych i witamin. Oprócz swojej podstawowej funkcji ma też działanie nawilżające, rozświetlające i odżywcze. 

Czy warto stosować booster?

Jak wspomnieliśmy powyżej, produkt tego rodzaju maksymalizuje działanie kremów i innych produktów do pielęgnacji skóry. Wzmacnia także barierę ochronną. Oczywiście ma to pozytywny wpływ na wygląd i kondycję skóry. Cera zyskuje zdrowszy wygląd, nabiera blasku, poprawia się jej jędrność i nawilżenie. Dlatego warto włączyć booster do pielęgnacji twarzy. Warto wybrać taki, który zawiera składniki uzupełniające działanie stosowanych kremów.

Jak stosować ten kosmetyk? Poznaj nasze zalecenia

Boostery mają raczej lekką, nieco żelową konsystencję. Rzadko stosowane są jako osobne preparaty, zazwyczaj używa się ich w parze z kremem. 

Jak je aplikować? Booster nakładamy na oczyszczoną skórę, zgodnie z zaleceniami producenta. Delikatnie wmasowujemy. Chwilę czekamy, po czym nakładamy dostosowany do potrzeb skóry krem. Zazwyczaj zalecana jest aplikacja 2 razy dziennie – rano i wieczorem. 

Istnieją również zabiegi kosmetyczne, które korzystają z technologii boostera. My polecamy procedurę opartą na intensywnym działaniu retinolu. Jest odpowiednia dla osób, które szukają sposobów na przywrócenie stanu równowagi swojej cery.

Boostery są polecane wszystkim, którzy chcą zapewnić skórze jak najlepszą pielęgnację i ochronę. To dobre rozwiązanie, jeśli prowadzimy aktywny tryb życia. Booster przyda się mieszkańcom miast i osobom przebywającym w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Booster i serum – czy są tym samym?

Wiele osób zamiennie używa nazw serum i booster. Czy wspomniane kosmetyki są tym samym? Nie. Serum pełni inne funkcje. Jego zadaniem jest redukcja konkretnych problemów skóry, na przykład oznak starzenia, trądziku, szarego koloru cery. 

Serum ma zwykle gęstszą konsystencję i bardziej skoncentrowane składniki aktywne. Kiedy na rynku pojawiły się boostery, wielu producentów zaczęło używać terminu „serum” dla tego produktu. Chodziło o to, aby przekaz był dla konsumenta bardziej zrozumiały. 

Serum i booster to jednak produkty służące innym celom. To dwie różne formuły o odmiennym przeznaczeniu. Serum powinno więc być stosowane oddzielnie.

Pielęgnacja boosterem – podsumowanie

Booster będzie dobrym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji skóry. Pamiętajmy jednak, że sam booster to za mało. Niezbędny jest także dobrany do potrzeb skóry krem. Najlepiej wybrać trzy różne kremy: na dzień, na noc i pod oczy.Przeglądasz oferty kosmetyków, ale nie wiesz, na jakich efektach i składnikach się skupić? Wykonaj tekst skóry i krok po kroku skomponuj swoją pielęgnację twarzy.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto