Skora zimna

Zimowa pielęgnacja skóry – o czym warto pamiętać?

Cera wymaga starannej pielęgnacji o każdej porze roku. Zarówno w upalne, jak i mroźne dni, powinniśmy zapewnić jej to, co najlepsze. Odwdzięczy się nam za to pięknym, zdrowym wyglądem. Jak dbać o skórę zimą, gdy narażona jest na działanie niskich temperatur? Przygotowaliśmy kilka wskazówek.

Pielęgnacja skóry zimą – dlaczego jest tak ważna? 

Zimą nasza cera narażona jest na działanie wielu czynników zewnętrznych. Są to niskie temperatury, mroźny wiatr, śnieg. Nie możemy też pominąć gwałtownych zmian temperatury, z jakimi mamy do czynienia, gdy z zewnątrz wchodzimy do ogrzewanych pomieszczeń. Pamiętać też powinniśmy o suchym powietrzu w ogrzewanych pomieszczeniach.

W takich okolicznościach gruczoły łojowe pracują wolniej, a skóra traci więcej wody niż latem. Zaniedbanie pielęgnacji, brak ochrony sprawią, że cera stanie się wysuszona i  podrażniona, straci blask, nabierze szarego kolorytu, będzie szorstka w dotyku. 

Jak dbać o skórę zimą? 

W jaki więc sposób dbać o skórę zimową porą? Tak samo, jak w przypadku wiosny, lata i jesieni, pielęgnacja powinna składać się z kilku etapów, są to: oczyszczanie, tonizowanie, aplikacja kremu, pielęgnacja dodatkowa, czyli delikatny peeling i maska. 

Delikatne oczyszczanie skóry

Zimą stawiamy na delikatne, ale oczywiście skuteczne oczyszczanie skóry. Odradzane jest intensywne odtłuszczanie – sebum stanowi naturalną warstwę ochronną skóry, a zimą jest to bardzo ważne. Dobrym wyborem będzie używanie mleczka, żelu na bazie naturalnych składników, bez alkoholu i środków drażniących.

Jaki krem na zimę wybrać?

Jaki krem sprawdzi się w zimowej pielęgnacji? Zalecane są kremy o bogatej konsystencji. Bardziej treściwe niż te, których używamy letnią porą. 

Zimą skóra potrzebuje nawilżenia, odżywienia, regeneracji. Najlepiej więc, aby krem miał potrójne działanie (polecamy NMF xpress cream od dottore).

Pamiętajmy, że nawet w mroźne dni powinniśmy chronić naszą skórę przed działaniem promieni słonecznych. Nadmierne promienie słoneczne prowadzą do przesuszenia skóry, powstawania przebarwień i innych niedoskonałości. Krem z filtrem UV jest niezbędny. Polecamy krem City SUN SPF50+ od dottore.

O ile w dzień skóra potrzebuje przede wszystkim ochrony, w nocy konieczna jest stymulacja procesów regeneracyjnych, nawilżających – dobrym wyborem będzie stosowanie innego kremu na dzień, innego na noc. Polecane przez dottore kremy na noc to: Rossatore Resurfacing CreamPeptide nightRetino Forte, Novo Forte.

Pielęgnacja dodatkowa

Raz w tygodniu dobrze zdecydować się na delikatny peeling, trafnym wyborem będzie peeling enzymatyczny. Po peelingu dobrze nałożyć maskę. Taki duet sprawi, że usuniemy zanieczyszczenia, odświeżymy skórę, odżywimy ją i wygładzamy. 

Zapewnij swojej skórze jak najlepszą pielęgnację. Ochroń ją przed niekorzystnymi czynnikami środowiska. Ciesz nieskazitelną cerą.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto