Przeznaczenie

Jaki krem nawilżający do twarzy? 4 Super propozycje

Każdy typ skóry, włącznie ze skórą tłustą bądź mieszaną, wymaga odpowiedniego nawilżenia. Warto mieć to na uwadze i w codziennej pielęgnacji uwzględnić krem nawilżający.

Jaki krem nawilżający do twarzy wybrać? Na jakie kwestie zwrócić uwagę, szukając wspomnianego kosmetyku? Poniżej najistotniejsze informacje.

Nawilżanie skóry – dlaczego jest ważne?

Jak juz sama nazwa wskazuje, zadaniem kremu nawilżającego jest nawilżenie skóry. Taki kosmetyk powinien być bogaty w wiążące wodę w skórze substancje i zapewniać ochronę przed utratą wilgoci. Odpowiedni poziom nawilżenia sprawi, że skóra stanie się miękka i przyjemna w dotyku, wyglądać będzie zdrowo i promiennie, a zaczerwienienia i uczucie ściągnięcia znikną.

Warto też wiedzieć, że woda spełnia ważną funkcję w transporcie substancji odżywczych do głębszych warstw skóry. Co więcej, bierze udział w tworzeniu naturalnego płaszcza hydrolipidowego, który stanowi naturalną warstwę ochronną skóry i zabezpiecza ją przed podrażnieniem oraz przesuszeniem. 

Jaki krem nawilżający wybrać?

Na co zwrócić uwagę, szukając odpowiedniego kremu? W składzie wspomnianego kosmetyku nie powinny występować alkohol oraz agresywne SLS/SLES. Zalecane są natomiast kremy zawierające kwas hialuronowy, glicerynę, ekstrakty roślinne, witaminy, ektoinę.

W zależności od niedoskonałości skóry, z jakimi się zmagamy, zakupić możemy krem nawilżający zawierający dodatkowo substancje seboregulujące, przeciwzapalne czy anti-ageing.

Kremy nawilżające do twarzy – TOP

Jakie kremy nawilżające w szczególności warte są uwagi? Poniżej kilka propozycji:

Hydratore – intensywnie nawilżający krem z 5% kwasem migdałowym to idealna propozycja dla osób mających skórę suchą, tłustą bądź mieszaną. Krem nie tylko zagwarantuje zauważalną poprawę nawilżenia, ale też zadziała odmładzająco i przeciwbakteryjnie, a ponadto, wzmocni odporność skóry.

NMF xpress cream – krem dedykowany skórze suchej i odwodnionej. NMF xpress cream zadziała silnie nawilżająco, poprawi elastyczność skóry, odbuduje i wzmocni płaszcz hydrolipidowy.

NMF xpress eyes – należy pamiętać, że skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i zapewnić jej odpowiednią pielęgnację. W składzie NMF xpress eyes znajduje się zamknięta w liposomach woda lodowcowa, która stanowi gwarancję głębokiego nawilżenia warstw naskórka. Krem zapewni ochronę przed wysuszeniem, zredukuje obrzęk i cienie. 

City SUN – należy pamiętać nie tylko o odpowiednim nawilżeniu skóry, ale także o ochronie przed promieniowaniem UVA, UVB, Blue Light. Krem City SUN sprawdzi się tutaj doskonale. Krem zawiera między innymi olej arganowy, który nawilża oraz stanowi filtr ochronny przed UV, nawilżającą ektoinę, która zabezpiecza przed niekorzystnymi warunkami środowiskowymi, niacynamid, który wzmacnia skórę i łagodzi podrażnienia.

Podsumowanie

Prawidłowe nawilżenie jest niezwykle ważne w przypadku każdego typu skóry, warto więc w codziennej pielęgnacji uwzględnić krem nawilżający. Taki kosmetyk powinien  być bogaty w wiążące wodę w skórze substancje i zapewnić skórze ochronę przed utratą wilgoci. Doskonale sprawdzą się tutaj Hydratore, NMF xpress cream, NMF xpress eyes czy City SUN.

Nie Komentarze

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto