Na lato

Zaczerwienienie wokół oczu – znamy rozwiązanie!

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna. Widoczne są na niej oznaki stresu i zmęczenia, wiele osób zmaga się też z zasinieniem i tytułowym zaczerwienieniem. Jak walczyć z tego typu niedoskonałościami? Jakie są przyczyny wymienionych problemów skórnych? Poniżej garść informacji. Zachęcamy do lektury!  

Zaczerwienienie wokół oczu – przyczyny 

Jakie są przyczyny zaczerwienienia skóry wokół oczu? Bardzo często wynika to z naszego trybu życia. Stres, zła dieta, przemęczenie odbijają się na naszej skórze. Cera staje się szara, pozbawiona blasku, wokół oczu pojawiają się sińce i zaczerwienienie. Wyglądamy starzej, niż powinniśmy, a to często skutkuje złym samopoczuciem. Rozwiązanie? Zmiana trybu życia. 

Zdrowa dieta, sen, odpoczynek – zbawienny wpływ na skórę 

W pierwszej kolejności powinniśmy pozbyć się złych nawyków, zadbać o siebie, odpocząć, regularnie i zdrowo się odżywiać. Warto zwolnić tempo, wygospodarować czas na odpoczynek i sen. Pamiętać też powinniśmy o nawadnianiu organizmu ‒ zamiast kolejnej kawy, wypijmy na przykład wodę z cytryną.

Kolejna kwestia to dieta. Dobrze ograniczyć spożywanie fast-foodów i żywności wysoko przetworzonej, pamiętać o owocach i warzywach. Nasza skóra z całą pewnością podziękuje nam za  to zdrowym i pięknym wyglądem. 

Pielęgnacja okolic oczu 

Tak samo, jak przy innych problemach skórnych, pamiętać musimy o starannej pielęgnacji. Oczyszczanie, usuwanie zanieczyszczeń, potu, pozostałości makijażu to krok numer jeden. Do pielęgnacji warto włączyć też tonizowanie, a raz w tygodniu kurację w postaci peelingu i maski.

Nie możemy też pominąć kremu. Oprócz kremu do twarzy, dobrze zaopatrzyć się w krem przeznaczony wyłącznie do aplikacji na skórę wokół oczu. Taki kosmecueutyk odżywi delikatne obszary, pozwoli na redukcję zaczerwienienia i zasinienia. Bogaty w składniki aktywne krem poprawi też mikrocyrkulację krwi i wpłynie na szybsze usuwanie wody z organizmu – dzięki temu unikniemy worków pod oczami.

Ochrona skóry wokół oczu (i nie tylko) 

Wiele osób zapomina o ochronie skóry ‒ to błąd. Pamiętajmy, że na kondycję cery, w tym także obszarów wokół oczu, wpływają czynniki zewnętrzne. Mowa tutaj o nadmiernych promieniach słonecznych, świetle emitowanym przez ekrany komputerów, smartfonów i tabletów (Blue Light), a także o zanieczyszczeniach, na przykład  smogu i kurzu.

Oprócz podstawowej pielęgnacji dobrze więc stosować krem SPF50 (także zimą). Polecamy nasz krem z linii City SUN, zapewni on ochronę przed promieniami słonecznymi, a także przed niebieskim światłem. 

Doskonałym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób żyjących w mieście, będą kremy z linii City. Dzięki dobroczynnej fermentacji kosmeceutyki zabezpieczają skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, odżywiają ją i nawilżają. 

Zdrowy tryb życia, zbilansowana dieta, odpowiednio dobrane, zawierające wyselekcjonowane składniki aktywne kosmeceutyki, to droga do pięknej, pełnej blasku skóry. 

Bądź piękna z dottore! 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto