Wiosna

Wiosenna pielęgnacja skóry w domu i w gabinecie kosmetycznym

W jaki sposób pielęgnować skóry w okresie wiosennym ? Jakich składników używać? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas doboru kosmetyków oraz co warto zmienić, żeby jak najlepiej zregenerować skórę po ciężkim dla niej okresie jesienno-zimowym i przygotować ją na nadchodzącą wiosnę i lato.

Ostatni moment na silne działanie w gabinecie kosmetycznym.

Okres wiosenny to ostatni dzwonek na pielęgnację skóry silnymi kwasami chemicznymi, retinolem oraz na zabiegi silnie złuszczające skórę oraz podrażniające. Należy pamiętać jednak, że naskórek odnawia się przynajmniej przez 28 dni i jest to czas zwiększonego ryzyka na podrażnienia. Warto zwrócić uwagę by w tym czasie nie wychodzić na słońce, by nie powstawały przebarwienia słoneczne.

W domu, warto jest zmienić pielęgnację skóry na lżejszą. Wysokie stężenia kwasów i retinolu zmieniamy na wersję light oraz składniki, które można używać przez cały rok. Dla fanek kremu novo forte i retino forte polecamy ich lżejsze zamienniki – novo i retino.

Antyoksydacja skóry

Antyoksydanty, to składniki aktywne, które mają naturalną zdolność do neutralizowania szkodliwego działania procesów metabolicznych. Do antyoksydantów zalicza się różne substancje, w tym witaminy i enzymy. To one osłabiają negatywny wpływ przemian, jakie zachodzą w wyniku działania wolnych rodników. Do silnych antyoksydantów zalicza się witaminę C, E oraz A.

Dla osób chcących działać antyoksydacyjnie na skórę polecamy linię C-flush. Produkty z tej linii można znaleźć zarówno w gabinecie kosmetycznym – zabieg rozświetlająco-przeciwzmarszczkowy C-flush radiance oraz produkty do pielęgnacji domowej C-flush cream RICH oraz C-flush serum.

Nawilżenie

Na wiosnę warto postawić również na dogłębne nawilżenie i odżywienie skóry. To ono ma znaczący wpływ na jej kondycję oraz wygląd. Specjalnie dobrane składniki aktywne zawarte w preparatach linii NMF xpress zawarte spowodują, że skóra będzie odświeżona, dogłębnie zregenerowana i pełna blasku. 

Linia NMF xpress to produkty oparte na liposomalnej wodzie lodowcowej dostępne w gabinecie kosmetycznym tj. intensywnie nawilżający zabieg z systemem dwupoziomowego nawilżenia skóry oraz produkty do pielęgnacji domowej NMF xpress cream oraz krem pod oczy i na powieki NMF xpress eyes.

Wiosenną pielęgnacje skóry warto również uzupełnić o działanie złuszczające peelingami enzymatycznymi w domu. Peeling Puratore home oraz Rossatore Peel Home warto wykonywać 1-2 razy w tygodniu, a skóra będzie dobrze oczyszczona i odświeżona oraz przygotowane do lepszego przyswajania składników aktywnych zawartych w kremach.

Nie Komentarze

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto