Dzien ziemi

Świętujmy Dzień Ziemi przez cały rok! 7 prostych sposobów na ratowanie świata

Dzień Ziemi – kiedy, gdzie?

Święto ekologii i dobrych uczynków dla naszej planety przypada 22 kwietnia. Obchodzimy je co roku, już od ponad pół wieku. Idea Dnia Ziemi powstała w Stanach Zjednoczonych, krótko po ogromnej katastrofie ekologicznej. To właśnie wtedy ruch ochrony środowiska zyskał oficjalny, formalny charakter.

Dzień Ziemi przypomina nam, jak ważna jest troska o przyszłość planety. Każdy z nas może ratować świat – i to każdego dnia! Zobacz, jakie to proste.

Jak dbać o planetę na co dzień?

7 kroków w stronę ekologii

1. Odłączaj urządzenia

Czy wiesz, że urządzenia elektroniczne mogą zużywać energię nawet wtedy, gdy są wyłączone? Dzieje się tak, gdy pozostawisz zasilacz wpięty do kontaktu. Wyłącz sprzęt całkowicie, nie pozostawiaj go w trybie czuwania. Odłącz wtyczkę. Dzięki temu zaoszczędzisz na rachunkach za prąd oraz ograniczysz ilość zużywanej energii.

2. Drukuj mniej

Posługuj się dokumentami elektronicznymi. Jeśli musisz skorzystać z drukarki, włącz dwustronny tryb drukowania. Do roboczych ręcznych notatek wykorzystuj małe skrawki papieru.

3. Zrób sobie dzień bez samochodu

Od czasu do czasu wybierz spacer lub rower zamiast jazdy autem. Przyczynisz się do ograniczania samochodowego tłoku i zanieczyszczeń w swojej miejscowości, a dodatkowo poprawisz własną kondycję.

4. Weź prysznic zamiast kąpieli w wannie

Czy wiesz, że kąpiel w wannie zużywa nawet 100 litrów wody? Kilkuminutowy prysznic to ogromna oszczędność – zarówno dla Ciebie, jak i dla środowiska.

5. Zamrażaj jedzenie

Staraj się planować posiłki i zakupy tak, by nie gromadzić niepotrzebnych zapasów. Jeśli jednak masz jedzenie w nadmiarze, zamroź część porcji. Unikaj marnowania i wyrzucania produktów spożywczych.

6. Idź na zakupy z własną torbą

Unikaj korzystania z siatek foliowych. Ich produkcja i utylizacja to ogromne obciążenie dla środowiska. Zabierając swoją torbę, przyczyniasz się do ochrony świata przyrody.

7. Pij wodę z butelki filtrującej

To coś więcej niż krok w stronę redukcji ilości plastiku. Dzięki filtrowaniu zaoszczędzisz pieniądze wydawane dotąd na wodę butelkowaną. Dodatkowo ułatwisz sobie kształtowanie zdrowego nawyku nawadniania organizmu.

8. Naprawiaj, by kupować mniej

W przypadku awarii sprzętu zastanów się, czy kupno nowego modelu jest konieczne. Może warto zlecić fachowcowi naprawę? Dawaj przedmiotom drugie życie, likwiduj samodzielnie drobne usterki.

Dottore – nasze kroki w stronę ekologii

Zobacz, jakie jeszcze działania wprowadzamy w dottore, aby lepiej dbać o naszą wspólną planetę.

  • Stosujemy ekologiczne wypełniacze przesyłek. Są biodegradowalne, wykonane z materiałów roślinnych. Można rozpuścić je w wodzie i zutylizować bez szkody dla środowiska.
  • Zużywamy zapasy przed wprowadzeniem innowacji. Dzięki temu generujemy mniej odpadów.
  • Wdrażamy nowoczesne rozwiązania produkcyjne. Coraz częściej stosujemy opakowania z jednego typu materiału, ograniczamy elementy foliowe.

Nie Komentarze

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto