Tonizujace

Oczyszczanie twarzy w domu

Oczyszczanie twarzy jest jednym z głównych filarów pielęgnacji skóry twarzy. Jakie błędy popełniamy najczęściej i jak ich uniknąć? Czym się różni płyn micelarny od mleczka? Zobaczcie!

Oczyszczanie twarzy to podstawa  

Oczyszczanie twarzy jest podstawą dbania o naszą skórę, choć mało docenianą niestety. W XXI wieku wszystko dzieje się szybko. Oczekujemy natychmiastowych efektów. Nasza skóra nie zmieni się z dnia na dzień dzięki magicznemu specyfikowi – to na pewno, ale można pomóc niemagicznemu specyfikowi przygotowując skórę na jego działanie. Warto zaznaczyć, że skuteczne oczyszczanie poprawia wchłanialność składników aktywnych w kremach, a tym samym ich działanie.

Od czego zacząć oczyszczanie w domu? 

Od zmycia makijażu i zanieczyszczeń, które osadzają się na naszej skórze. Zanieczyszczenia z całego dnia, a także sebum, którego warstwę mamy na twarzy codziennie rano, po nocy. Najlepiej sprawdza się do tego płyn micelarny. Bardzo często pochopnie ocenia się te produkty słowami – trzeba mocno trzeć, żeby zmyć tusz do rzęs. Nie, nie trzeba. Zamiast trzeć, delikatnie przycisnąć nasączony płynem wacik i dać mu czas, żeby rozpuścił kosmetyk. Takie właśnie jest założenie płynu micelarnego.

Błędy w oczyszczaniu skóry

Jednym z bardzo często popełnianych błędów w oczyszczaniu skóry jest niezmywanie kosmetyków do demakijażu. Czy to wada złego płynu micelarnego albo mleczka do demakijażu? Nie, absolutnie nie. Ich zadaniem jest oczyszczenie, rozpuszczenie zanieczyszczeń. Jednak te same składniki, dzięki którym płyn micelarny służy jako środek do demakijażu i żel oczyszczający sprawiają, że pozostawienie go na skórze może naruszyć barierę hydrolipodową.

Warto użyć wtedy toniku. Jakie ma działanie? Ma za zadanie przywrócić naszej skórze właściwe jej pH, czyli taki poziom zakwaszenia, w którym nasza skóra czuje się najlepiej. Ponadto tonik skutecznie koi. Bakterie i wirusy, które przedostają się przez barierę ochronną, wywołują stany zapalne. Twoja skóra będzie Ci wdzięczna za użycie toniku po oczyszczeniu twarzy. Poza tym, sama aplikacja toniku jest przyjemnie chłodna – uczucie ukojenia jest natychmiastowe.

Czym się różni mleczko do demakijażu od płynu micelarnego?

Poruszymy jeszcze temat czym się różni mleczko do demakijażu od płynu micelarnego. Dość często zadawane pytanie. Mleczko poza zmyciem makijażu, ma za zadanie delikatnie nawilżyć, a jego konsystencja jest bardziej tłusta. Osoby z naturalnie tłustą skórą zwykle wybierają płyn micelarny do demakijażu. Jest lżejszy, równie skuteczny, a nie pozostawia tłustego filmu. Druga grupa – fani mleczek – często mają skórę suchą. Sięgają po mleczka świadomie, a jednak też popełniają błąd – nie zmywają ich.

Mit

„Skoro nawilża, to nie będę zmywać mleczka z twarzy. Niech nawilża przez noc”
Mleczko to nie krem. Lekki efekt nawilżenia jest wartością dodaną, a nie głównym celem kosmetyku. Zmyj mleczko tonikiem – skóra Ci podziękuje.

Kiedy mamy już starannie oczyszczoną skórę, możemy przejść do następnego etapu pielęgnacji. Peelingi. Wolicie peelingi enzymatyczne czy ziarniste? Mamy cichą nadzieję, że jednak te pierwsze. Eksfoliacja – czyli kontrolowane usuwanie zbędnej warstwy naskórka odświeża wygląd skóry. Czy tylko? Bez dodatkowej warstwy naskórka, kremy wchłaniają się lepiej. Dlatego peeling jest elementem oczyszczania. Dążą do tego samego – oczyścić skórę z zalegających na niej warstw, które utrudniają kosmetykom pielęgnującym dotarcie głębiej.

Znamy jeszcze dwa mity, które raz na zawsze chcielibyśmy obalić. Dajcie znać w komentarzu, czy kiedyś się na nie natknęliście – uwierzyliście czy nie?

  • mycie twarzy zbyt często, wcale nie jest dobre,
  • stosowanie peelingów częściej niż wskazuje producent może doprowadzić do podrażnień.

#dottoreradzi

Masz już zaplanowaną pielęgnację? Jak oczyszczasz skórę, żeby poprawić jej stan? A może dopiero zaczynasz i nie wiesz co będzie najlepsze dla Ciebie? Kto pyta, nie błądzi. Zapytaj, my pomożemy!

Sensitore aqua sensitive – płyn micelarny stworzony dla każdego rodzaju skóry, również najbardziej wrażliwej. Jednocześnie delikatny i skuteczny – radzi sobie nawet z wodoodpornym makijażem. Jego formuła składa się w 99% ze składników naturalnego pochodzenia. Zadbaliśmy o to, żeby były one niepodrażniające.

Sensitore gel – oczyszczający żel dedykowany do mycia twarzy, a także dawka energii życiowej pozyskana z owoców acai i żeń-szenia. Przeciwutleniacze zawarte w składnikach pochłaniają wolne rodniki, które powstają w naszej skórze i są odpowiedzialne za uszkadzanie tkanek.

Sensitore milk – mleczko do usuwania makijażu i innych zanieczyszczeń skóry. Łagodna formuła oparta w 99.92% na składnikach naturalnego pochodzenia. Odżywia i odbudowują warstwę hydrolipidową skóry. Odpowiednie również dla osób ze skórą bardzo wrażliwą, hypoalergiczne.

Sensitore tonic – łagodzący, delikatny tonik z aloesem. Składa się w 99.77% ze składników naturalnego pochodzenia, jest bezalkoholowy, o delikatnym, niedrażniącym zapachu. Przywraca niezbędne do prawidłowego funkcjonowania skóry pH.

Puratore home – peeling enzymatyczny z papainą, który sprawdzi się przy każdym rodzaju skóry, również bardzo wrażliwej. 99.5% receptury to składniki pochodzenia naturalnego. Działa tylko na zewnętrznej warstwie naskórka, więc jest bezpieczny nawet dla kobiet w ciąży oraz karmiących.

Nie Komentarze

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto