Mezczyzni

Jaki krem pod oczy dla mężczyzn?

W procesie pielęgnacji twarzy szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na skórę wokół oczu. Jest to ważne nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. Każdy z panów powinien mieć na uwadze fakt, że odpowiednio dobrany krem pod oczy zredukuje niedoskonałości, rozświetli spojrzenie, przywróci młodszy i atrakcyjniejszy wygląd. Jakie kremy pod oczy w szczególności warte są uwagi i dlaczego? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury!

Skóra wokół oczu – kilka faktów

Zacznijmy od przedstawienia kilku faktów dotyczących skóry wokół oczu:

  • jest aż cztery razy cieńsza niż skóra pozostałych partii twarzy,
  • nie mamy tutaj podskórnej tkanki tłuszczowej,
  • ilość gruczołów łojowych w tym obszarze jest znikoma.

Wszystko to sprawia, że w okolicach oczu w szczególności widoczne są oznaki starzenia, zmęczenia czy nadmiernego stresu. Właśnie dlatego, każdy z nas, zarówno panowie, jak i panie, powinien zadbać o prawidłową pielęgnację skóry okolic oczu.

Kremy pod oczy od dottore

Peptide eye

Peptydowy krem pod oczy to gwarancja redukcji zmarszczek, cieni i obrzęków w okolicy oczu. W składzie kremu znajdują się peptydy, czyli związki chemiczne, które wnikają głęboko w warstwy skóry, stymulują produkcję kolagenu i elastyny, wygładzają zmarszczki. Kolejną substancją, która znajduje się w kremie, jest ekstrakt ze śnieżycy. Ów ekstrakt przywraca skórze jędrność i elastyczność.

Retino eye

Retino eye to intensywnie odbudowujący, przeznaczony do stosowania na noc krem pod oczy. W składzie kremu między innymi znajdują się retinol, Ekoretinol oraz Syn®-Eye (bioaktywny teterapeptyd działający przeciwobrzękowo i przeciwzmarszczkowo). Krem pobudza cienką skórę wokół oczu do procesów rewitalizujących i nawilżających, które najintensywniej przebiegają właśnie w nocy. Sprawia, że spojrzenie jest rozświetlone, a obrzęki i cienie znikają. Retino eye dedykowany jest skórze starzejącej się, odwodnionej, suchej, tracącej jędrność i elastyczność.

NMF xpress eyes

NMF xpress eyes to krem pod oczy, w składzie którego znajduje się 10% tetrapeptyd, mający silne właściwości przeciwobrzękowe. Krem zawiera także zamkniętą w liposomach wodę lodowcową, która gwarantuje wysoki poziom nawilżenia. NMF xpress eyes w szczególności polecany jest mężczyznom, którzy odczuwają potrzebę nawilżenia skóry wokół oczu, chcących zredukować cienie, obrzęki i worki pod oczami, jak również panom noszącym soczewki kontaktowe.

Rezultaty stosowania kremu to:

  • wygładzona skóra,
  • spłycone zmarszczki i bruzdy,
  • rozjaśnione spojrzenie.

City eye cream

City eye cream to skuteczna pielęgnacja oparta na dobroczynnej fermentacji. Fermentacja stanowi jedną z najskuteczniejszych metod pozyskiwania substancji aktywnych i ekstraktorów. W wyniku takiego procesu powstają minerały, aminokwasy i witaminy, które są bardzo dobrze przyswajalne, działają szybko i efektywnie. Krem nawilża i odżywia skórę wokół oczu, ale też chroni ją przed wpływem szkodliwych czynników środowiska, między innymi przed smogiem i spalinami. Krem z pewnością pokochają panowie aktywni, żyjący w mieście.

Podsumowanie

Podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych, warto pamiętać o skórze wokół oczu. Skóra w tych obszarach jest bardzo cienka, widoczne są na niej oznaki starzenia, stresu, zmęczenia. Właśnie dlatego warto zaopatrzyć się w krem przeznaczony wyłącznie do pielęgnacji skóry wokół oczu. Stosownie takiego kremu to gwarancja nawilżenia i odżywienia skóry, a także rozświetlonego spojrzenia.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto