Modelujace owal twarzy

Jak rozpoznać menopauzę?

Menopauza ma objawy, które nie są oczywiste, do póki ich ze sobą nie powiążemy. Czasem kobieta czuje się źle, zauważa zmiany w swoim organizmie, ale także w samopoczuciu. Menopauza to stan, który potrafi być bardzo uciążliwy, szczególnie kiedy pozostaje niezdiagnozowany.

Jeśli nie masz pewności, z pomocą przychodzi test Kuppermana.

Test Kuppermana

Test Kuppermana pomaga stwierdzić jak prawdopodobne jest, że objawy, które Cię dotykają to menopauza. Seria jedenastu pytań dotyczących poszczególnych objawów:

  • uderzenia gorąca,
  • poty,
  • zaburzenia snu,
  • rozdrażnienie,
  • nastrój depresyjny, zawroty głowy,
  • problemy z koncentracją i brak energii,
  • bóle stawów i kości,
  • bóle głowy,
  • zaburzenia rytmu serca,
  • mrowienie i drętwienie kończyn.

To wszystko może być objawem menopauzy, ale niekoniecznie nią jest. Ból głowy może być równie dobrze spowodowany stresem lub odwodnieniem. Jednak gdy występuje w „zestawie” z innymi wymienionymi wyżej dolegliwościami, może już stanowić element układanki. W teście Kuppermana konieczne jest określenie nasilenia objawów. Opcje są cztery: dany objaw nie występuje, występuje czasem, nasilenie jest średnie lub nie do wytrzymania.

Po rozwiązaniu testu, zobaczysz wynik w punktach. Jeśli masz poniżej 20 punktów – nie musisz się jeszcze interesować tematem menopauzy.
Każdy wynik powyżej 20 punktów już stanowi dobry powód, żeby zadbać o zdrowie i nowe potrzeby. Przy wyniku powyżej 30 punktów – już powinnaś mieć w domu witaminy A, E i D i kosmetyki odpowiadające innym potrzebom niż wcześniej.

Jeśli jesteś w wieku, w którym nie podejrzewasz się jeszcze o menopauzę, przekaż informację mamie lub starszym znajomym, u których zauważyłaś rozdrażnienie lub brak energii i zaburzenia koncentracji. Pokażcie test Kuppermana jako ciekawostkę, może bez wytykania rozdrażnienia czy braku skupienia koleżanki.

#dottoreradzi

Fitolift serum – to serum z fitohormonami stworzonymi dla kobiet ze skórą dojrzałą oraz w okresie menopauzalnym. Skoncentrowana dawka pomaga odzyskać cerze blask i zdrowy koloryt. Serum stymuluje syntezę kolagenu, co pozytywnie wpływa na napięcie i elastyczność skóry.

Peptide day – krem stworzony do codziennej pielęgnacji cery dojrzałej. Działa liftingująco i ujędrniająco.

Peptide night – krem na noc, który działa zmiękczająco i wygłądzająco. Dzięki połączeniu trzech peptydów, stymuluje syntezę różnych typów kolagenu.

Nie Komentarze

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto