Detoks

Detoks dla Twojej skóry

Twoja cera jest szara i zmęczona? Pojawiają się wypryski, niedoskonałości i zaskórniki? To znak, że potrzebuje detoksu, żeby skutecznie pozbyć się toksyn i poprawić kondycję.

Przyczyny zanieczyszczenia skóry

Codziennie jesteśmy narażeni na wiele czynników, które źle wpływają na naszą skórę. Są to m.in. szkodliwe czynniki środowiskowe, nieodpowiednia dieta, czynniki stresogenne, palenie papierosów, czynniki zdrowotne.

Odpowiednie oczyszczanie

Codzienna pielęgnacja i odpowiednie oczyszczanie jest niezbędne w prawidłowym funkcjonowaniu skóry. Zanieczyszczenia środowiska, kontakt z kurzem, pyłem, smogiem są pożywką dla bakterii i powodują powstawanie niedoskonałości. Niedokładne mycie twarzy i demakijaż powoduje, że zatykają się ujścia gruczołów łojowych i powstają różnego rodzaju zanieczyszczenia. Zarezerwuj sobie czas codziennie rano i wieczorem na odpowiedni demakijaż i oczyszczanie skóry. Warto również wykonywać systematyczne peelingi enzymatyczne. Na powierzchni naskórka powstaje martwa warstwa rogowa, która nieusuwana, stanowi bezpośrednią barierę przed przenikaniem składników aktywnych. Dzięki tym kilku krokom, stosowanym systematycznie zauważysz wyraźną poprawę kondycji Twojej skóry, redukcję niedoskonałości, ogólneygładzenie skóry oraz normalizację pracy gruczołów łojowych.

Odpowiednie nawodnienie organizmu

Woda jest podstawowym składnikiem ciała wszystkich istot żywych. Optymalne nawodnienie jest kluczowe dla utrzymania równowagi w organizmie i skórze. Pij codziennie ok 2-3 litrów wody, aby Twoja cera była promienna i pełna blasku. Oprócz wody warto jest zastąpić kawę np. zieloną herbatą lub odpowiednio przygotowanym napojem na bazie wody mineralnej, cytryny, imbiru, mięty lub / i ogórka zielonego. Dzięki temu skutecznie wypłukujemy toksyny z organizmu oraz nawadniamy skórę twarzy. Odwdzięczy się ona pięknym wyglądem.

Zdrowa dieta

Odpowiednia dieta i systematyczne oczyszczanie z zaległości jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, w tym skóry. Nie musimy stosować głodówek bądź rygorystycznych diet. Wystarczy, że urozmaicimy swoją dietę w owoce i warzywa, orzechy oraz żywność nieprzetworzoną. Dostarczana do organizmu odpowiednia dawka witamina, błonnika, mikro i makroelementów będzie korzystnie wpływała na jego funkcjonowanie.

#dottoreradzi

Kosmetyki zabezpieczające skórę przed zanieczyszczeniami.

Linia produktów pielęgnacyjnych City to kompleksowa, oparta na dobroczynnej fermentacji pielęgnacyjna linia kosmetyków chroniących przed szkodliwymi czynnikami miejskiego środowiska.

City day cream – krem chroni cerę przed zanieczyszczeniami, szkodliwym działaniem klimatyzacji, smogiem. Dzięki temu skóra zyskuje zdrowy blask, elastyczność, jest w lepszej kondycji.

City night cream – krem przeciwdziałania skutkom zanieczyszczenia środowiska, sprawia, że skóra zyskuje blask, jest w lepszej kondycji.

City eye cream – krem rozświetli delikatną skórę wokół oczu i poprawi jej kondycję.

City essence – esencja chroniąca przed czynnikami miejskiego środowiska.

Nie Komentarze

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto