Zabieg nmf xpress
Zabieg nmf xpress

NMF xpress

Zabieg nawilżający na twarz, z zaburzoną barierą hydrolipidową i skórą suchą

Głęboko nawilżający zabieg normalizuje proces rogowacenia naskórka oraz regeneruje uszkodzoną barierę hydrolipidową skóry. Składniki aktywne poprawiają stan skóry, jej nawilżenie, uwodnienie i elastyczność. Bogaty kompleks składników nawilżających powoduje natychmiastowe i długotrwałe nawilżenie skóry suchej.

Zabieg nawilżający na twarz zwalcza przyczyny skóry suchej oraz daje efekt głębokiego
nawilżenia. Jest skutecznym sposobem na nawilżenie skóry.

Skóra sucha odzyskuje elastyczność i napięcie, ma świetlisty koloryt oraz zmniejszone jest podrażnienie. Zabieg bankietowy można wykonywać przez cały rok.

Dottore 234
czas wykonywania zabiegu

60 minut

Dottore 123
zalecana częstotliwość

4-6 zabiegów w odstępie co 7 dni

Dottore 345
pora roku

stosowanie niezależnie od pory roku

Wskazania

  • skóra sucha i bardzo sucha,
  • skóra przesuszona i odwodniona,
  • skóra potrzebująca regeneracji i działania wzmacniającego,
  • zaburzona bariera hydrolipidowa,
  • genetyczna suchość skóry
Before After PrzedPo
Przed po mandelic

Efekty pielęgnacyjne

Zabieg nawilżający skutecznie likwiduje przyczyny suchej skóry. Jest skutecznym sposobem na nawilżenie skóry oraz naprawę uszkodzonej bariery hydrolipidowej skóry. Już podczas zabiegu zauważalna jest poprawa elastyczności i napięcia skóry suchej. Podstawową obroną skóry przed czynnikami zewnętrznymi jest bariera naskórkowa. Jej stan i kondycja jest kluczowa w pielęgnacji każdego typu skóry. Uszkodzona bariera hydrolipidowa jest dużym problemem w pielęgnacji. 

Zabieg NMF xpress skutecznie poprawia nawilżenie skóry twarzy, zmniejsza suchość, regeneruje. Dodatkowo wyrównuje prace w gruczołach łojowych, odpowiedzialnych za wydzielanie sebum. Głęboko nawilżający zabieg normalizuje procesy rogowacenia skóry twarzy, wpływa na poprawę struktury kolagenu oraz zwiększa ilość glikozaminoglikanów. Już po jednym zabiegu zauważalna jest poprawa uwodnienia i elastyczności skóry. Sucha skóra twarzy jest miękka i elastyczna. 

Uczucie podrażnienia znika i bariera hydrolipidowa jest odbudowana. 

Podczas badań wykonanych na grupie probantek ze skórą suchą i bardzo suchą potwierdzono, że stosowanie produktów z liposomalną wodą lodowcową znacznie zwiększa nawilżenie skóry. 100% kobiet potwierdza uspokojenie, odświeżenie oraz odczuwalne przyjemne chłodzenie naskórka, natomiast 85% deklaruje trwałą poprawę nawilżenia skóry.

Składniki aktywne

Odpowiednio dobrane składniki aktywne są skutecznym sposobem na nawilżenie skóry w gabinecie kosmetycznym.

Woda lodowcowa

Liposomoalna woda lodowcowa

Jest jedyną biologicznie czynną postacią witaminy C. Jest bardzo silnym antyoksydantem, zwalcza wolne rodniki oraz zapobiega powstawaniu stresu oksydacyjnego w skórze. Stosowanie witaminy C na skórę jest skutecznym sposobem na zmarszczki mimiczne. W pielęgnacji skóry stymuluje syntezę kolagenu, zwiększa elastyczność i jędrność skóry. Jest skutecznym składnikiem zapobiegającym pojawieniu się zmarszczek.

Shea butter

Masło shea

Doskonale regeneruje i odbudowuje barierę hydrolipidową. Skutecznie zabezpiecza skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a dodatkowo ma właściwości łagodzące podrażnienia.

Procedura zabiegu

Zabieg pomaga w pielęgnacji skóry suchej. Odpowiednio dobrane składniki aktywne indukują nawilżenie skóry i odbudowują barierę hydrolipidową.

Pierwszym etapem zabiegu na twarz jest aplikacja peelingu chemicznego. Normalizuje on procesy rogowacenia naskórka bez dodatkowego podrażnienia. Kolejnym produktem jest intensywnie nawilżające serum z woda lodowcową i kompleksem nawilżającym. Podczas zabiegu wykonywany jest pełnowartościowy masaż, który intensywnie pobudza mikrokrążenie skóry i dotlenia jej komórki. Kremowo-kaolinowa maska jest ostatnim etapem pielęgnacji suchej skóry.

Największe efekty pielęgnacyjne są zauważalne po wykonaniu całej serii zabiegowej. Zabieg NMF xpress można wykonywać przez cały rok.

Proponowana pielęgnacja domowa

Zwiększ efekty pielęgnacyjne oraz zabezpieczaj barierę hydrolipidową skóry odpowiednimi produktami do pielęgnacji domowej.