Zabieg ferulic xpress
Zabieg ferulic xpress

ferulic xpress

Antyoksydacyjny zabieg z astaksantyną i kwasem ferulowym z zastosowaniem nanotechnologii

Zabieg wykorzystuje nowoczesną technologię nanocząsteczek, dzięki czemu składniki aktywne są szybciej i efektywniej przenoszone w głąb skóry. Nanotechnologia umożliwia uwalnianie substancji stopniowo. W sposób kontrolowany, dostarczane są składniki aktywne co daje lepsze efekty pielęgnacyjne i przedłuża efektywność zabiegów kosmetycznych.

Bogactwo antyoksydantów tj. astaksantyna, kwas ferulowy, witamina C przywraca skórze
stan równowagi oraz chroni komórki przed niszczącym wpływem wolnych rodników
tlenowych.

Dottore 234
czas wykonywania zabiegu

60 minut

Dottore 123
zalecana częstotliwość

4-6 zabiegów w odstępie co 7 dni

Dottore 345
pora roku

stosowanie niezależnie od pory roku

Wskazania

  • profilaktyka przeciwstarzeniowa,
  • fotostarzenie,
  • skóra szara i pozbawiona blasku, przebarwienia,
  • brak jędrności,
  • antyoksydacyjna ochrona każdego typu skóry.
Before After Przed ferulicPo ferulic
Przed po ferulic

Efekty pielęgnacyjne

Zabieg kosmetyczny z wykorzystaniem nanotechnologii przywraca skórze blask, jędrność i napięcie. Szereg antyoksydantów pozwala zabezpieczać skórę przed wolnymi rodnikami tlenowymi oraz zapobiega powstawaniu stresu oksydacyjnego. Antyoksydanty skutecznie zabezpieczają skórę przed przedwczesnym starzeniem się. Zabezpieczone są również naczynka oraz drobne teleangiektazje.

Podczas zabiegu skóra odzyskuje blask, wyrównywany jest jej koloryt oraz zmniejszane są przebarwienia. Skóra szara, pozbawiona blasku ma lepszy, świetlisty koloryt. Zabieg bogaty jest w antyoksydanty tj. astaksantyna z alg, kwas ferulowy, witamina C oraz oleje pozyskiwane w procesach upcyklingu.

Podczas zabiegu wykonywany jest pełnowartościowy masaż klasyczny, który pobudza skórę do regeneracji i odbudowy. Skóra twarzy jest bardziej napięta, zmarszczki są zmniejszone, a przebarwienia rozjaśnione.

Dzięki nanotechnologii składniki aktywne w zabiegu na twarz, szyję i dekolt są przenoszone w głąb skóry szybciej, a efekty są bardziej zauważalne. Nanoemulsja umożliwia uwalnianie substancji stopniowo, w sposób kontrolowany, co daje lepsze efekty pielęgnacyjne i przedłuża aktywność kosmetyku.

Zabieg wykorzystuje również składniki aktywne pozyskiwane w procesach upcyclingu. Jest to technologia zróżnicowanego rozwoju. Opiera się ona na tworzeniu produktów z wykorzystaniem naturalnych składników lub produktów ubocznych pozyskiwanych z przemysłu spożywczego w odpowiedzialny sposób jako surowce. Uzyskuje się je z cząstek roślin, które kiedyś wyrzucano, ponieważ uważano je za bezużyteczne.

* Efekt po 1 zabiegu.

Składniki aktywne

Zabieg na twarz, szyję i dekolt jest bogaty w antyoksydanty. Skutecznie zabezpiecza skórę przed działaniem wolnych rodników tlenowych oraz stresem oksydacyjnym. Oprócz tego działania zabieg silnie odżywia skórę twarzy, dotlenia komórki skóry oraz zmniejsza zmarszczki. Składniki aktywne są dobrane w taki sposób, by skutecznie dbać o skórę.
Kwas ferulowy

Kwas ferulowy

Jest antyoksydantem i zapobiega fotostarzeniu skóry. Skutecznie wspiera regenerację oraz pomaga w odbudowie bariery hydrolipidowej. Oprócz tego zwiększa skuteczność innych antyoksydantów i zapobiega działaniu stresu oksydacyjnego. Chroni skórę przed podrażnieniem i uszkodzeniami spowodowane przez działanie drażniące i czynniki zewnętrzne.

Astaksantyna ferulic

Astaksantyna

Jest silnym antyoksydantem. Dobrze wnika w warstwę rogową skóry, przyspiesza jego odnowę. Wzmacnia funkcje ochronne barierę naskórkową i zmniejsza utratę wody. Przyczynia się także do stymulacji produkcji kolagenu i elastyny. Przeciwdziała fotostarzeniu, poprawia koloryt, wygładza, zapobiega mikrouszkodzeniom skóry. Astaksantyna jest królową antyoksydantów.

Procedura zabiegu

Zabieg na twarz ma silne działanie antyoksydacyjne. Zapobiega powstawaniu zmarszczek, zmniejsza przebarwienia oraz daje efekt pięknej, pełnej blasku skóry. Ogromna ilość antyoksydantów zapobiega powstawaniu stresu oksydacyjnego oraz wzmacnia naczynka krwionośne. 

W pierwszym etapie zabiegu aplikowany jest peeling z kwasem ferulowym, kwasem mlekowym oraz likopenem. Jest to skuteczne przygotowanie skóry przed masażem i dalszymi krokami. Serum zawiera ponad 50% antyoksydantów w składzie m.in. kwas ferulowy, astaksantyna, witamina C. Dzięki tak dobranym składnikom aktywnym wykonywany masaż skutecznie zmniejsza zmarszczki, daje efekt napiętej i jędrnej skóry. 

Kremowa maska jest również bogactwem antyoksydantów dla skóry. Dodatkowo wykazuje działanie wspierające mikrobiom skóry dzięki zawartości bakterii z grupy Lactobacillus oraz oleju z konopi siewnych.

Zabieg kosmetyczny ferulic xpress zaleca się wykonywać na twarz, szyję i dekolt. Zabieg na twarz może być wykonywany przez cały rok.