Mleczko

Oczyszczanie twarzy – czy warto stosować mleczko do demakijażu?

Codzienne oczyszczenie twarzy to podstawa. Zaniedbanie takiej czynności skutkuje kiepską kondycją skóry i większym ryzykiem powstania różnego typu niedoskonałości. Prawidłowe oczyszczanie wymaga oczywiście użycia odpowiednich kosmetyków. W wielu przypadkach dobrym wyborem będzie mleczko do demakijażu.

Oczyszczanie skóry – podstawa codziennej pielęgnacji 

Oczyszczanie skóry stanowi podstawę codziennej pielęgnacji. Powinniśmy pamiętać o starannym usuwaniu pozostałości makijażu, nadmiaru sebum, bakterii odpowiedzialnych za powstawanie różnego typu niedoskonałości. Konieczne jest również usunięcie różnego typu zanieczyszczeń, między innymi kurzu i smogu. Dzięki temu skóra będzie czysta i przygotowana do dalszych czynności pielęgnacyjnych. 

Miejmy na uwadze fakt, że niestarannie oczyszczona skóra wolniej się regeneruje, traci blask, jest szara i szorstka. Co więcej, kremy i inne preparaty gorzej się wchłaniają, co sprawia, że nie przynoszą tak dobrych efektów. 

Mleczko, a oczyszczanie twarzy 

Oczywiście, aby wykonać demakijaż, konieczne są odpowiednio dobrane kosmetyki. Jednym z takich kosmetyków jest mleczko. Mleczko będzie doskonałym wyborem dla osób mających skórę suchą, odwodnioną, wrażliwą. Mleczka mają kremową konsystencję, są delikatne i skutecznie oczyszczają skórę.  

Pamiętajmy jednak, że mleczko pozostawia na twarzy tłusty film, dlatego po zakończonym demakijażu powinniśmy umyć twarz samą wodą bądź wodą żelem. Na koniec warto przetrzeć twarz wacikiem nasączonym tonikiem. 

Mleczko do demakijażu – jakie wybrać? 

Na jakie parametry dobrze zwrócić uwagę, wybierając mleczko do demakijażu? Ważny jest skład. Najlepiej, aby w kosmetyku znalazły się naturalne substancje, na przykład oleje roślinne. Wszystkim szukającym skutecznego, przyjaznego dla skóry mleczka polecamy SENSITORE MILK. 

Mleczko do demakijażu od dottore

Sensitore milk to mleczko do demakijażu, które kompleksowo usuwa makijaż i inne zanieczyszczenia, pozostawia skórę czystą i odświeżoną. W składzie mleczka znajdują się oleje pochodzenia roślinnego, które odżywiają skórę oraz odbudowują jej warstwę hydrolipidową. Mleczko zawiera:

  • olej z nasion Sacha Inchi, który nawilża i regeneruje skórę suchą, redukuje wolne rodniki, łagodzi podrażnienia,
  • wygładzającą skórę betainę, która działa nawilżająco i łagodząco,
  • olej ze słodkich migdałów, który ma doskonałe właściwości nawilżania i wygładzania. 

Podsumowanie 

Dokładne oczyszczanie twarzy to podstawa codziennej pielęgnacji. Jednym z kosmetyków, które będą bardzo przydatne podczas takiej czynności, jest mleczko. Mleczka mają łagodną, kremową konsystencję i dobrze radzą sobie z usuwaniem zanieczyszczeń oraz pozostałości makijażu. 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto