Zaskorniki

Peeling wygładzający – jaki wybrać?

Codzienną pielęgnację skóry warto wzbogacić o peeling. Oczywiście peeling powinien być dobrany do potrzeb i niedoskonałości cery. Tylko wtedy osiągniemy zadowalające rezultaty. Jaki peeling wygładzający wybrać? Na co zwrócić uwagę? Zachęcamy do lektury! 

Peeling – jaki wybrać? 

Dostępne są peelingi różniące się pod względem składu i właściwości, w szerokim przedziale cenowym. Bez problemu więc znajdziemy kosmetyk dostosowany do potrzeb naszej skóry. Wyróżniamy między innymi peelingi enzymatyczne i mechaniczne. Czym się różnią? 

Peeling enzymatyczny

Peelingi enzymatyczne są bardzo delikatne. Takie kosmetyki działają powierzchniowo, rozpuszczają martwy naskórek, nie wywołują podrażnień. Jak wykonać peeling enzymatyczny? Postępujemy bardzo podobnie, jak w przypadku maseczki. Peeling nakładamy na twarz i pozostawiamy kilka minut, najczęściej na 10-15. Po upływie tego czasu spłukujemy. 

Peeling mechaniczny

Zawiera drobinki złuszczające. Wyróżniamy peelingi grubo- i drobnoziarniste. Jak wykonać taki peeling? Kosmetyk rozprowadzamy na twarzy, a następnie wykonujemy delikatny masaż.  Po zakończonym masażu spłukujemy. Takie peelingi sprawdzą się w przypadku cer grubych, szarych. 

Peelingi od dottore 

Puratore home

Peeling enzymatyczny z papainą, czyli enzymem występującym w miąższu niedojrzałych owoców papai, to idealna propozycja dla osób mających skórę mieszaną, suchą, tłustą. Jakie działanie ma papaina? Doskonale oczyszcza skórę, rozjaśnia przebarwienia potrądzikowe i posłoneczne, wyrównuje koloryt. To nie koniec, papaina wykazuje właściwości przeciwzapalne, przyspiesza proces gojenia drobnych ran, łagodzi zmiany trądzikowe. 

Regularne stosowanie peelingu z papainą to: 

  • gwarancja oczyszczenia skóry,
  • usunięcie martwego naskórka,
  • wygładzona i odświeżona skóra,
  • miękka, przyjemna w dotyku cera.

Rossatore peel home 

Rossatore peel home to idealna propozycja dla osób mających skórę naczyniową, z tendencją do trądzika różowatego. Taki peeling enzymatyczny będzie też dobrym rozwiązaniem w przypadku skóry wrażliwej, reaktywnej, szarej, zmęczonej bądź ziemistej.

Rezultaty regularnego stosowania peelingu to: 

  • usunięcie zanieczyszczeń i martwego naskórka,
  • regeneracja skóry,
  • gładka, miła w dotyku cera,
  • zmniejszona aktywność rumienia,
  • wyrównany koloryt.

Po wykonaniu peelingu warto nałożyć na twarz dobraną do potrzeb skóry maskę. Dzięki temu nasza cera zyska zdrowy wygląd, będzie pełna blasku, a niedoskonałości zostaną zminimalizowane. 

Podsumowanie 

Peeling odgrywa ważną rolę w pielęgnacji. Dobrze dobrany usuwa zanieczyszczenia i martwy naskórek, wyrównuje koloryt, odświeża cerę. Dzięki temu skóra staje się gładka, miękka, miła  w dotyku i pełna blasku. 

Nie Komentarze

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto