Cienie i worki pod oczami

Krem pod oczy – jak nakładać i stosować?

Skóra wokół oczu jest cienka i bardzo delikatna, widoczne są na niej pierwsze oznaki starzenia oraz rezultaty działania szkodliwych czynników zewnętrznych. Brak odpowiedniej pielęgnacji skutkuje natomiast dodającymi nam lat cieniami, obrzękiem i sprawia, że spojrzenie straci świeżość oraz blask.

Warto mieć to na uwadze i postawić na świadomą pielęgnację wspomnianych okolic. Odpowiednio dobrany, wyróżniający się przyjaznym składem krem pod oczy jest wysoce zalecany. Stosowanie takiego kosmetyku proponowane jest już osobom, które ukończyły 25 rok życia.

Dobry krem pod oczy – czyli jaki?

Najlepiej zdecydować się na krem mający w składzie naturalne składniki aktywne oraz ekstrakty roślinne, wyróżniający się lekką, delikatną konsystencją. Wśród licznych propozycji znajdziemy między innymi kremy zawierające w składzie zamkniętą w liposomach wodę lodowcową, która zapewni nawilżenie głębokich warstw naskórka, zapewniające dwuetapową pielęgnację cery starzejącej się i z niedoskonałościami retinol i ekoretinol czy aktywny GFF Filtrat Fermentacyjny Galactoferm o działaniu nawilżającym i odżywczym.

Istotne też jest, by krem pod oczy był dobrany do rodzaju skóry i niedoskonałości, z jakim zmaga się dana osoba. Dostępne są kremy do cery starzejącej się, suchej, tłustej, mieszanej.

Jak nakładać krem pod oczy?

Jak nakładać i wklepywać krem pod oczy? Wszystko jest tutaj bardzo proste. Poniżej krótka instrukcja.

 1. Krem zawsze nakładamy na oczyszczoną, suchą skórę.
 2. Niewielką ilość kremu nanosimy na okolice oczu, niezbyt blisko linii rzęs
 3. Rozsmarowujemy krem.
 4. Delikatnie wklepujemy.
 5. Gotowe!

Krem pod oczy – dlaczego warto?

Jak już wspomnieliśmy, stosowanie kremu pod oczy jest wysoce zalecane, dlaczego konkretnie warto zdecydować się na zakup takiego kosmetyku? Wśród najistotniejszych plusów wymienić możemy takie, jak:

 • pozytywny wpływ na proces naturalnej regeneracji tkanek,
 • redukcja obrzęków i cieni pod oczami,
 • odżywienie i nawilżenie skóry,
 • rozjaśnione spojrzenie,
 • gwarancja ukojenia i odświeżenia,
 • ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi,
 • przeciwdziałanie oznakom starzenia,
 • wygładzona i uelastyczniona skóra wokół oczu.

Podsumowanie

Regularne stosowanie kremu pod oczy jest wysoce zalecane. Taki kosmetyk sprawi, że delikatna skóra będzie odżywiona i nawilżona, a oznaki starzenia czy skutki działania szkodliwych czynników zewnętrznych mniej widoczne. Pamiętajmy jednak, aby krem był odpowiednio dobrany, zawierał w składzie naturalne składniki aktywne i był dostosowany do potrzeb naszej skóry.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto