Potrzeby

Jaki krem do bardzo suchej skóry twarzy? Poradnik

Bardzo sucha skóra to skóra szorstka, matowa, pozbawiona blasku. Osoby zmagające się z taką niedoskonałością bardzo często skarżą się na uczucie ściągnięcia, podrażnienie oraz zaczerwienienia. Jak nietrudno się domyśleć, bardzo sucha skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji, duże znaczenie ma tutaj dobór kremu.

Bardzo sucha twarzy ‒ czyli jaka?

W przypadku bardzo suchej skóry gruczoły łojowe pracują wolniej, niż powinny, a to sprawia, że cera pozbawiona jest naturalnego płaszcza lipidowego ‒ brak naturalnego płaszcza lipidowego powoduje, że cera jest bardziej wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych, między innymi promieni słonecznych, temperatury, wiatru czy zanieczyszczeń powietrza.

Jakie są przyczyny nadmiernego przesuszenia skóry? Wyróżniamy tutaj czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Do zewnętrznych zaliczamy nadmierną ekspozycję na słońce, mróz, wiatr, niską wilgotność powietrza, niewłaściwie dobrane kosmetyki. Przyczyny wewnętrzne to odwodnienie organizmu, źle dobrana dieta, zaburzenia hormonalne, cukrzyca.

Krem do bardzo suchej skóry twarzy – jaki wybrać?

Nie ma tutaj jednej konkretnej odpowiedzi. Krem powinien być dobrany do wszystkich potrzeb skóry, a także do wieku danej osoby. Co więcej, ów krem powinien zapewnić dobrą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, wzmocnić barierę ochronną skóry, zatrzymać w niej wodę na wiele godzin, mieć działanie kojące i łagodzące.

Dobrze postawić na kosmetyki o naturalnym, dobrze przemyślanym składzie, zawierające na przykład zamkniętą w liposomach wodę polodowcową, witaminy, ekstrakty roślinne czy kwas hialuronowy. Jakich kremów natomiast unikać? Odradzane są kremy zawierające w składzie alkohol oraz inne substancje, które mogą wysuszyć naskórek.

Podsumowanie

Sucha skóra może być bardzo problematyczna, warto więc zadbać o jej odpowiednią pielęgnację. Dobrze dobrany krem zadziała kojąco, zatrzyma wodę w naskórku i pozytywnie wpłynie na kondycję skóry. Najlepiej zdecydować się na kremy zawierające naturalne składniki aktywnebez alkoholu w składzie.

Nie Komentarze

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto