Promieniowanie uv

Jaki krem z filtrem do twarzy?

Każdy z nas powinien pamiętać nie tylko o codziennej pielęgnacji skóry, ale także o ochronie przed czynnikami zewnętrznymi, które mogą mieć negatywny wpływ na kondycję cery. Wysoce zalecane jest codzienne stosowanie kremów z filtrem. 

Dlaczego warto zakupić taki kosmetyk i, jaki krem wybrać, by zapewnić skórze najlepszą ochronę? Poniżej garść informacji. Zachęcamy do lektury! 

Kremy z filtrem – dlaczego warto stosować? 

Kremu z filtrem powinniśmy używać przez cały rok. Taki kosmetyk  zapewni skórze ochronę przed szkodliwymi czynnikami środowiska, między innymi przed promieniowaniem UV, wolnymi rodnikami czy temperaturą. 

Dobrze mieć na uwadze fakt, że nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne oraz brak odpowiedniej ochrony powodują fotostarzenie skóry, powstanie przebarwień, wolnych rodników, oparzeń, rumienia. 

Fotostarzenie skóry – co to jest? 

Fotostarzenie to proces przyspieszonego starzenia skóry, który jest skutkiem działania promieni słonecznych, jak również sztucznie generowanego promieniowania UV, na przykład w solarium. Objawy fotostarzenia to przebarwienia, zwiotczenie tkanki, przesuszenie skóry, zmarszczki i bruzdy. Wszystko to sprawia, że skóra wygląda starzej i o wiele mniej atrakcyjnie. 

Jaki krem z filtrem wybrać? 

Krem powinien zapewniać odpowiednią ochronę przed promieniowaniami UVA, UVB i Blue Light. Istotne też, by ów kosmetyk wyróżniał się wyselekcjonowanym składem, zawierał między innymi takie substancje, jak Niacynamid, witamina E, olejek arganowy, ektoina. 

Krem musi być także dostosowany do typu skóry. Dostępne są kremy przeznaczone do skóry tłustej, atopowej, suchej, jak również o uniwersalnym działaniu, sprawdzające się w przypadku każdego rodzaju skóry. 

SPF – wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej 

Szukając kremu filtrem, koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej, czyli SPF (Sun Protection Factor). Tutaj wyróżniamy: 

SPF10+

Delikatna, niska ochrona przeciwsłoneczna, wskazana dla osób, które opalają się na czekoladowy kolor, niemających problemu z przebarwieniami słonecznymi. 

SPF20+

Krem z filtrem 20+ przeznaczony jest dla osób o fototypie III, które nie zmagają się z poparzeniami słonecznymi. 

SPF30+

Sprawdzi się w przypadku osób o fototypie II, które mają dość jasną karnację. 

SPF50+

Wysokie, skuteczne zabezpieczenie przed promieniowaniem ultrafioletowym. Takie kremy z filtrem sprawdzą się nawet u osób mających bardzo jasną cerą, podatną na przebarwienia, przebywających przez długi czas na słońcu.  

Podsumowanie 

Odpowiednio dobrany krem z filtrem ochroni skórę przed promieniami słonecznymi, a co za tym idzie, przed przebarwieniami, fotostarzeniem, przesuszeniem. Zaleca się stosowanie omawianych kremów przez cały rok, nie tylko latem. 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto